PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Guz, Gardias, Torbé, Lisicki, Kaźmierczak o największych rozczarowaniach na rynku pracy w 2018 roku

Delegowanie pracowników, RODO, brak polityki migracyjnej i nowego Kodeksu pracy - o największych rozczarowaniach, nieudanych inicjatywach i przedsięwzięciach, które pozostawiły niedosyt, opowiadają przedstawiciele pracowników, pracodawców oraz resortu pracy: Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Katarzyna Siemienkiewicz, ekspert ds. prawa pracy, Pracodawcy RP, Joanna Torbé, ekspert BCC ds. prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy w Konfederacji Lewiatan, Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.

Joanna Torbé, ekspert BCC ds. prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Zakładając, że najprawdopodobniej sytuacja na rynku pracy będzie się zmieniała z uwagi na wskaźniki, które pokazują, że może dojść do kryzysu gospodarczego, jak również z uwagi na aktualnie bardzo wysokie koszty pracy, negatywnie oceniamy te inicjatywy, które nakładają na pracodawców dodatkowe obowiązki administracyjne i finansowe.

Z całą pewnością taką inicjatywą są plany kapitałowe - ustawa tak pod kątem legislacyjnym, jak i wielkości obciążeń i biurokratycznych obowiązków nie jest dobrym aktem prawnym. Jeżeli chodzi o rozczarowania pracodawców, to z całą pewnością jest to brak wystarczającego dialogu z pracodawcami podczas tworzenia przepisów.

Należy również wspomnieć, że dużym rozczarowaniem są zmiany w prawie wspólnotowym, tj. uchwalona rewizja Dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 1996 r. dotycząca delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, która z całą pewnością utrudni działalność pracodawcom świadczącym usługi transgraniczne z wykorzystaniem własnego personelu. (fot. BCC)

REKLAMA

  

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Guz, Gardias, Torbé, Lisicki, Kaźmierczak o największych rozczarowaniach na rynku pracy w 2018 roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA