PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Grecja: Marynarze strajkują. Nie chcą dalszych reform

  • Autor: pt/pap
  • 16 maj 2017 11:28

W Grecji rozpoczął się 48-godzinny strajk pracowników żeglugi morskiej. Ogłosiła go na wszystkie kategorie statków Panhelleńska Federacja Marynarzy (PNO), która sprzeciwia się kolejnym reformom oszczędnościowym. Głosowanie nad ich przyjęciem odbędzie się w czwartek w greckim parlamencie.

Grecja: Marynarze strajkują. Nie chcą dalszych reform
Organizatorzy strajku ogłosili, że marynarze łączą się w proteście z innymi pracownikami w całym kraju. (fot.shutterstock)
REKLAMA

Organizatorzy strajku ogłosili, że marynarze łączą się w proteście z innymi pracownikami w całym kraju. Kontynuują też swą walkę o poprawienie warunków pracy w sektorze żeglugi morskiej, gdyż w ciągu siedmiu lat wprowadzania w Grecji polityki zaciskania pasa odczuli bardziej niż inni skutki antypracowniczych działań - pisze.


Związkowcy oświadczyli, że obecny grecki rząd po raz kolejny ugiął się pod żądaniami wierzycieli i przekroczył granice, które wcześniej uważał za nieprzekraczalne. Pakiet ustaw, który ma przyjąć grecki parlament, przynosi m.in. kolejne znaczne cięcia emerytur, wzrost podatków i znosi wiele uprawnień socjalnyc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zawiera też szereg regulacji, które dotyczą prawa pracy, prywatyzacji, wprowadzenia handlowych niedziel i inne.Dziś w Grecji strajkują też dziennikarze, a kierowcy autobusów jeżdżą z przerwami. Na jutro zapowiedziany jest strajk powszechny.

Przyjęcie kolejnych oszczędności jest warunkiem zakończenia oceny greckich reform i odblokowania kolejnej transzy z ostatniego pakietu kredytowego dla tego kraju. Otwiera też drogę do porozumienia w sprawie restrukturyzacji greckiego zadłużenia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grecja: Marynarze strajkują. Nie chcą dalszych reform

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA