Konstytucja Biznesu otwiera nowe możliwości przed chętnymi do rozpoczęcia pracy na własną rękę. Będzie można spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy bez konieczności rejestracji firmy.
- PortalSpożywczy.pl/AT
- •27 kwi 2018 11:49

- 30 kwietnia wchodzi w życie Konstytucja Biznesu.
- Tax Care ocenia, że być może giggersi, pracujący elastycznie na kilku umowach, będą pierwszą grupą, która skorzysta na zapisach nowej ustawy Prawo przedsiębiorców.
- Konstytucja Biznesu otwiera furtkę na relatywnie niewielkie dochody z działalności nierejestrowanej, ale na początku można ją wykorzystywać po prostu do tego, żeby dorobić, zanim całkowicie przejdzie się „na swoje” – mówi Anna Flaga-Błaszczyk z Fundacji Tax Care
Rosnące zainteresowanie Polaków gig economy, czyli pracą w oparciu o umowy krótkoterminowe i kontrakty, nie słabnie. Przed chętnymi do rozpoczęcia pracy na własną rękę nowe możliwości otwiera teraz Konstytucja Biznesu, wchodząca w życie w przeddzień majówki. Będzie można spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy bez konieczności rejestracji firmy, w ramach tzw. działalności nierejestrowanej – ocenia firma Tax Care.
Tax Care ocenia, że być może giggersi, pracujący elastycznie na kilku umowach, będą pierwszą grupą, która skorzysta na zapisach nowej ustawy Prawo przedsiębiorców, która wchodzi w życie 30 kwietnia br. w ramach Konstytucji Biznesu. Społeczność giggersów tworzą głównie millenialsi, którzy „wyposażeni” w dobre wykształcenie, przeważnie biegle władający językami obcymi i przede wszystkim świetnie poruszający się w świecie cyfrowych technologii, z większą odwagą podejmują wyzwania zawodowe.
Czytaj też: Konstytucja Biznesu: Początkujący przedsiębiorcy zwolnieni ze składek na ubezpieczenie społeczne
Nie przeraża ich cyfrowy świat, warunkujący rozwój zjawiska określanego mianem gig economy. Są to m.in. freelancerzy, niezależni konsultanci czy osoby, które na podstawie umów kontraktowych realizują prace projektowe w kilku firmach jednocześnie. Co Konstytucja Biznesu oferuje giggersom? Przede wszystkim możliwość prowadzenia drobnej działalności bez konieczności wpisywania jej do rejestru przedsiębiorców. Oczywiście na określonych warunkach.


KOMENTARZE (0)