Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa stracą pracę. Kukiz'15: To łamanie praw pracowniczych

Projekt zmian w ustawie o służbie zagranicznej jest wprowadzany w niecnym celu; łamie on nie tylko przepisy konstytucji, ale również przepisy pracownicze - mówił w Sejmie poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa stracą pracę. Kukiz'15: To łamanie praw pracowniczych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

20 kwi 2017 19:15


"Wprowadzamy złą ustawę, w złym, niecnym celu" - powiedział Długi podczas pierwszego czytania przygotowanego przez MSZ projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej.

"Jeżeli chcecie wprowadzić tę ustawę, to łamiecie przepisy prawa, łamiecie konstytucję przynajmniej w dwóch przepisach, łamiecie porozumienia międzynarodowe związane z międzynarodową organizacją pracy, łamiecie ustawę o związkach zawodowych" - wyliczał poseł Kukiz'15 zwracając się do posłów PiS.

"Mówcie rzeczy prawdziwe: zwalniamy ludzi, bo chcemy zatrudnić swoich" - dodał.

Zdaniem Długiego tym projektem politycy PiS "łamią prawo posługując się mianem aniołów". "Nie jesteście aniołami, jesteście aniołami śmierci. Ta ustawa nie zasługuje na żadne poparcie. Ta ustawa nie jest żadną reformą" - dodał Długi. Poinformował jednocześnie, że klub Kukiz'15 składa wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej przewiduje m.in., że funkcjonariusze i współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie będą mogli pełnić służby zagranicznej. Ma to dotyczyć osób, które do 31 lipca 1990 r. pracowały lub pełniły służbę, albo były współpracownikami organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu tzw. ustawy lustracyjnej. Stosunki pracy z tymi osobami wygasną w ciągu 30 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.