Z opracowania Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) i Uniwersytetu w Bielefeld wynika, że 30 procent homoseksualistów w Niemczech doświadcza dyskryminacji w życiu zawodowym.

- Osoby homoseksualne i biseksualne w życiu zawodowym doświadczają mobbingu, a także napastowania seksualnego, dlatego ukrywają swoją tożsamość seksualną - ocenia Bernhard Franke, który kieruje rządową agencją przeciwdziałania dyskryminacji.
- Doświadczenia mobbingu również nie należą do rzadkości. Przykłady to nieodpowiednie zainteresowanie życiem prywatnym i seksualnym takich osób, naśladowanie albo przedrzeźnianie, brak zgody na korzystanie z toalet zgodnie z tożsamością płciową - zaznacza.
- Firmy powinny podkreślać i wspierać różnorodność, a nie ją ukrywać - uważa Franke.
30 procent homoseksualistów w Niemczech doświadcza dyskryminacji w życiu zawodowym W przypadku osób transpłciowych jest to 40 procent. Jedna trzecia osób przemilcza swoją orientację wobec kolegów - wynika z opracowania Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) i Uniwersytetu w Bielefeld- informuje Deutsche Welle.
Bernhard Franke, który kieruje rządową agencją przeciwdziałania dyskryminacji, uważa, że "liczby te pokrywają się z tym, co wiemy z naszych własnych ankiet oraz z praktyki doradczej". Według niego osoby homoseksualne i biseksualne w życiu zawodowym doświadczają mobbingu, a także napastowania seksualnego, dlatego ukrywają swoją tożsamość seksualną.
Franke podkreśla, że z dyskryminacją szczególnie często spotykają się osoby transpłciowe.
Doświadczenia mobbingu również nie należą do rzadkości. Przykłady to - zdaniem Frankego - nieodpowiednie zainteresowanie życiem prywatnym i seksualnym takich osób, naśladowanie albo przedrzeźnianie, brak zgody na korzystanie z toalet zgodnie z tożsamością płciową.
"Firmy powinny podkreślać i wspierać różnorodność, a nie ją ukrywać" - uważa Franke.
Czytaj też: Edukacja, monitoring i wewnętrzne regulaminy. Jak powstrzymać mobbing i dyskryminację w firmie
Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer zamierza przedłożyć projekt ustawy, która zagwarantuje odszkodowania za prześladowanie na tle orientacji seksualnej wśród żołnierzy Bundeswehry. Do takich prześladowań dochodziło systematycznie w latach 1955-2000 - wynika z najnowszego raportu niemieckiego resortu obrony.

KOMENTARZE (0)