Firmy realizujące zamówienia publiczne będą zatrudniać na umowę o pracę?

Projekt nowelizacji prawa zamówień publicznych zakłada m.in. że zamawiający mogliby wymagać od firm ubiegających się o kontrakt, zatrudnienia do jego realizacji pracowników na umowy o pracę. Pod projektem podpisało się 70 posłanek i posłów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy realizujące zamówienia publiczne będą zatrudniać na umowę o pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

8 lis 2013 9:59


Jak pisze "Gazeta Wyborcza", mogłaby to być umowa na czas określony lub na czas wykonywania pracy. Wóczas pracownicy mieliby zagwarantowane co najmniej minimalne wynagrodzenie oraz zabezpieczenia w czasie choroby czy wypadku.

Zgodnie z projektem, wymóg zatrudnienia pracowników na umowę o pracę ma dotyczyć także podwykonawców. Jednak jak informuje dziennik, prace nad projektem może blokować Urząd Zamówień Publicznych, który proponuje, aby przedsiębiorcy mogli stosować także umowy cywilno-prawne, ale przy jednoczesnym obowiązku zapewnienia pracownikom minimalnego wynagrodzenia i ubezpieczenia.

Wymóg ten miałby dotyczyć jedynie robót budowlanych, usług i niektórych rodzajów dostaw (gdyby wiązało się to z wykonaniem prac dotyczących rozmieszczenia lub instalacji, np. urządzeń) - podaje "GW". Dziennik podkreśla również, że projekt jest bardzo dobrze oceniany przez przedsiębiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.