×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firmy przestały gonić pracowników do biur

 • KDS
 • 7 mar 2023 20:00

Pracownicy zapytani o to, co ich przyciąga do danego miejsca pracy, wskazują trzy kluczowe elementy. Są to wynagrodzenie, czas potrzebny na dojazd oraz elastyczność. Dwa ostatnie nabrały znaczenia w pandemii. Aktualnie 4 na 10 pracowników zmieni pracę tylko na hybrydową.

Firmy przestały gonić pracowników do biur
Firmy najczęściej decydują się wprowadzić model pracy, na którym zależy pracownikom (fot. Unsplash/Ant Rozetsky)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Elastyczność w zakresie tego, kiedy i z jakiego miejsca pracujemy, znajduje się w top 3 kryteriów rozważanych w momencie zmiany pracy.
 • Na pierwszym miejscu jest wynagrodzenie – jest ono najistotniejsze dla niemal 7 na 10 pracowników. Na drugim wygodny dojazd do biura, a na trzecim możliwość pracy w modelu hybrydowym.
 • Okazuje się, że firmy zaczęły odpowiadać na potrzeby pracowników w kwestii modelu pracy. Najwięcej z nich oferuje właśnie hybrydowy model pracy.

Dobre pieniądze, wygodny dojazd do biura i możliwość pracy w modelu hybrydowym - oto przepis na złowienie pracownika 

Z raportu firmy CBRE „The Global Live-Work-Shop Report 2022” wynika, że według co drugiego pracownika pandemia przyczyniła się do poprawy work-life balance dzięki popularyzacji pracy zdalnej. I mimo że pandemia odpuściła, z home office, w wymiarze najlepiej dwóch dni w tygodniu, pracujący nie chcą rezygnować.

Na liście trzech najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zmianie pracy pozycja numer jeden jest niezmienna. To wynagrodzenie – jest ono najistotniejsze dla niemal 7 na 10 pracowników. Na drugim miejscu znajduje się czas potrzebny na dojazd do biura, wskazywany przez 45 proc. osób. To pokazuje, że wcale nie jest tak, że zatrudnieni chcą rezygnować z przebywania w przestrzeni biurowej.

Pozycja numer trzy to możliwość łączenia pracy w biurze z home office i swobodny wybór, kiedy i w jakich godzinach chcemy pracować. Wskazuje tak 40 proc. pracowników. Poza podium znalazły się takie czynniki jak kultura organizacyjna firmy wspierająca work-life balance czy rozbudowane możliwości rozwoju (szkolenia, jasna ścieżka rozwoju kariery).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Firmy przestały gonić pracowników do biur

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Michał 2023-03-08 08:58:40

  Czekam na badanie wiążące chęć powrotu do biura z posiadaniem dzieci :) Tylko Ci co mają dzieci chcą wrócić do biur :)

  • CoJaTamWiem 2023-03-14 15:30:11

   Nieprawda :-). Ja mam dzieci i nie chcę wracać, wręcz chciałbym pracować fully remote.

 • Meh 2023-03-07 21:51:13

  Ale bzdury, przynajmniej w IT. Tu każdy chce robić 100% zdalnie. I szczerze? Nie widzę by już inaczej pracować. Robię swoje w ciszy i spokoju. Bez wiecznego stukotu klawiatur innych, bez śmierdzącego od papierosów otoczenia, bez przeszkadza jej nadmiarowych. Robię swoje i tyle

  • Ijhc 2023-03-10 22:13:32

   Tez nie rozumiem skąd te wnioski, ze najlepiej hybrydowo. Taka forma pracy nie ma żadnych zalet, ma za to wszystkie wady obu form. Mam nadzieję, ze juz nigdy nie bede zmuszony pracowac z biura, a nawet jeśli tak się zdarzy to natychmiast zaczne szukac innej, zdalnej pracy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA