Emerytura po 40 latach pracy: lider PSL mówi, że to alternatywa na kłótnie w rządzie

• Przyjęcie napisanego przez PSL projektu umożliwiającego przejście na emeryturę po 40 latach pracy to alternatywa dla prezydenckiego projektu emerytalnego i kłótni w rządzie dotyczących zmian w emeryturach - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Prezes PSL podkreślił, że projektem obywatelskim autorstwa ludowców, pod którym podpisało się 120 tys. obywateli, ma we wtorek (18 lipca) zająć się Sejm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Emerytura po 40 latach pracy: lider PSL mówi, że to alternatywa na kłótnie w rządzie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

18 lip 2016 16:27


"To pogodzi zwaśnionych ministrów i panią premier. To jest alternatywa dla kłótni, które obserwujemy między poszczególnymi ministrami" - mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do poniedziałkowej publikacji "Gazety Wyborczej".

Według "GW", wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, szef resortu finansów Paweł Szałamacha oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin są przeciwni pomysłowi obniżenia wieku emerytalnego w wersji zapowiadanej przez PiS w kampanii wyborczej - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, bo uważają, że jest zbyt kosztowny.

Zdaniem szefa PSL projekt zaproponowany przez ludowców to też szansa dla prezydenta Andrzeja Dudy, którego projekt - przywracający niższy wiek emerytalny - nie jest procedowany przez PiS.

"Alternatywa jest na wyciągnięcie ręki; (projekt) 'Dobra emerytura, 40 lat stażu pracy' to dużo bardziej racjonalna propozycja. To nie jest cofanie się do PRL-u, tylko wyjście do przodu" - dodał lider ludowców.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.