Emeryci i renciści dostaną w marcu jednorazowy dodatek?

Ze względu na deflację, waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych w 2016 r. będzie niewielka, dlatego rząd uznał, że w takiej sytuacji dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów będą realnym wsparciem ich domowych budżetów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Emeryci i renciści dostaną w marcu jednorazowy dodatek?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

20 paź 2015 15:38


Jak przewiduje projekt ustawy przyjęty podczas wtorkowego (20 października) posiedzenia Rady Ministrów, w marcu przyszłego roku niektórzy emeryci i renciści otrzymaliby jednorazowy dodatek w wysokości od 100 do 350 zł - podało CIR w komunikacie.

- Na ten cel trzeba będzie przeznaczyć 1,4 mld zł. Pieniądze powinny trafić do ok. 6,5 mln świadczeniobiorców - głosi komunikat CIR.

Dodatek tylko dla wybranych

Projekt ustawy o jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe albo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne w 2016 r., przedłożył minister pracy i polityki społecznej.

- W projekcie ustawy przewidziano, że w marcu 2016 r. zostaną wypłacone jednorazowe dodatki pieniężne dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe albo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Ile dostaną emeryci i renciści?

Wysokość jednorazowego dodatku miałaby zależeć od wysokości pobieranego świadczenia emerytalno-rentowego. Zgodnie z propozycją, osoby otrzymujące świadczenie do 900 zł otrzymałyby dodatkowo 350 zł. Przy świadczeniach od 900 do 1100 zł byłoby to 300 zł. Z kolei w przypadku osób pobierających obecnie od 1100 do 1500 zł dodatek wyniósłby 200 zł.

Jeśli natomiast świadczenie będzie w przedziale od 1500 do 2000 zł, to dodatek miałby wynieść 100 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.