×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Elżbieta Rafalska wskazała fundament dla działań resortu pracy

  • Autor: PAP/PSZ
  • 24 gru 2018 8:58

Od samego początku zaznaczaliśmy, że dla rządu PiS polityka rodzinna będzie stanowiła fundament, że będziemy inwestowali w polskie rodziny; z budżetu przeznaczamy na nie zdecydowanie więcej pieniędzy, niż jeszcze kilka lat temu - oznajmiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska wskazała fundament dla działań resortu pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

"Wsparcie trafia do blisko 2,5 mln rodzin i ponad 3,7 mln dzieci, w wielu przypadkach diametralnie odmieniając ich życie. 500 plus redukuje i zapobiega ubóstwu dzieci, mamy na to potwierdzenie w danych Głównego Urzędu Statystycznego czy Eurostatu. Ten program jest po prostu skuteczny" - powiedziała Rafalska w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Jak przypomniała, "w 2015 r. łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wynosiły 1,78 proc. PKB, w roku 2017 wyniosły one 3,11 proc. PKB". "To przede wszystkim Rodzina 500 plus, ale nie tylko" - zaznaczyła minister.

W rozmowie z "GPC" Rafalska przypomniała, że do programu Maluch plus trafia trzy razy więcej pieniędzy niż jeszcze w 2015 r. "Wtedy było to 151 mln zł, w tegorocznej edycji na program przeznaczono już 450 mln zł. Taki zastrzyk finansowy przekłada się na wzrost liczby miejsc opieki nad maluchami. Szacujemy, że na koniec tego roku będzie o ok. 70 proc. więcej miejsc w żłobkach niż w 2015 roku" - powiedziała Rafalska.

"Więcej wydajemy na rozwój Karty Dużej Rodziny, skierowanej do rodzin wielodzietnych, z co najmniej trójką dzieci" - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej. "W tym roku zadebiutował Dobry Start, w ramach którego 4,6 mln uczniów może liczyć na wyprawkę szkolną" - podała.

Elżbieta Rafalska mówiła także o podnoszeniu płacy minimalnej. "W przyszłym roku minimalna pensja będzie wynosiła 2250 zł, to aż o 500 zł więcej niż jeszcze w 2015 r. Minimalna stawka godzinowa, która jest powiązana z wysokością minimalnego wynagrodzenia, w przyszłym roku wyniesie 14,7 zł" - powiedziała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Elżbieta Rafalska wskazała fundament dla działań resortu pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA