Ekonomistka Lewiatana: Cieszy nas propozycja powołania Narodowego Forum Przedsiębiorców

Główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek uznała propozycje premier Beaty Szydło za dobrą wiadomość. Ucieszyły ją zapowiedzi ulgi inwestycyjnej oraz powołania Narodowego Forum Przedsiębiorców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ekonomistka Lewiatana: Cieszy nas propozycja powołania Narodowego Forum Przedsiębiorców

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

18 lis 2015 16:52


- Wskazywaliśmy, że brakuje istotnego wsparcia dla innowacji, zatem zgłoszona w exposee propozycja podwójnej ulgi inwestycyjne dla tych, który wprowadzą nowoczesne polskie technologie będzie silnym bodźcem dla tego typu inwestycji, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw - stwierdziła po expose premier Beaty Szydło dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.

Zaznaczyła, że musimy jeszcze poczekać na projekt takich ulg, także zdefiniowanie, które koszty związane są z inwestycjami w innowacje.

- Ale o ile rozumiem założenie, jeżeli firma przeznaczy 100 zł na nie, to będzie mogła ująć w rachunkach 200 zł - wyjaśniła.

Oznacza to, że obniży się jej podstawa do opodatkowania i firma zapłaci mniejszy podatek, czyli - zostanie jej więcej pieniędzy na kolejne inwestycje.

- Bardzo nas cieszy też druga propozycja pani premier, powołania Narodowego Forum Przedsiębiorców. Już deklarujemy nasz udział w nim, jako środowisko reprezentujące dużą grupę przedsiębiorców, także z sektora MŚP - zapowiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.