Dyrektorzy sądów nie mieli prawa do dodatków stażowych

Wysokość wynagrodzenia dyrektorów sądów nie uległa 1 stycznia 2013 r. zmniejszeniu. Nie mieli oni prawa występować o zasądzenie na ich rzecz dodatków stażowych - twierdzi ministerstwo sprawiedliwości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dyrektorzy sądów nie mieli prawa do dodatków stażowych

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Gazeta Prawna

6 lip 2015 8:13


Zdaniem dyrektorów resort dokonał złej interpretacji przepisów, na skutek czego zostali oni pozbawieni w 2013 r. dodatku za staż pracy. I dlatego wnieśli pozwy do sądów, które zazwyczaj przyznawały im rację: zasądzały te kwoty wraz z ustawowymi odsetkami. Ministerstwo twierdzi jednak, że nie było do tego podstaw.

– Wysokość wynagrodzenia zasadniczego dyrektorów sądów, przysługującego im od 1 stycznia 2013 r., została ustalona przez ministra sprawiedliwości na takim poziomie, że uwzględniała sumę wszystkich składników ich wynagrodzenia przed tą datą, w tym także dodatku za wieloletnią pracę – zapewnia w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Jan Paziewski, dyrektor departamentu budżetu i efektywności finansowej w MS.

A to oznacza, że pensja dyrektorów nie uległa zmniejszeniu. Mało tego, jak podkreśla dyrektor Paziewski, zdecydowana większość spośród nich otrzymała wynagrodzenie wyższe niż przed 1 stycznia 2013 r. – średnio wynosiło ono ok. 9 tys. zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.