×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej podejrzany o przekroczenie uprawnień

  • Autor: PAP/JS
  • 4 paź 2016 19:56

Zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, utrudniania przetargu o wartości 1,3 mln zł oraz wyrządzenia szkody majątkowej Muzeum Wsi Kieleckiej na kwotę co najmniej miliona zł postawiła prokuratura dyrektorowi instytucji, Januszowi K.

 Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej podejrzany o przekroczenie uprawnień
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Sprawię nieprawidłowości w działalności muzeum prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, Janusz K. usłyszał trzy zarzuty. Dwa pierwsze dotyczą: utrudniania przetargu publicznego o wartości 1,3 mln zł oraz przekroczenia uprawnień i niepopełnienia obowiązków w związku z niekorzystnym gospodarowaniem mieniem muzeum.

Trzeci zarzut jest związany z wyrządzeniem szkody kierowanej przez K. placówce, w związku z przetargiem na inwestycję budowlaną. "Chodzi o wyrządzenie znacznej szkody majątkowej, w kwocie nie mniejszej niż milion złotych, w związku z przekroczeniem kompetencji przy zarządzaniu muzeum" - opisywał Prokopowicz.

Dyrektor podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia i nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt wobec podejrzanego. Decyzja sądu w tej sprawie spodziewana jest w środę. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, Januszowi K. grozi do 10 lat pozbawieni wolności.

W tej samej sprawie zarzut utrudniania przetargu publicznego o wartości 1,3 mln zł usłyszał świętokrzyski przedsiębiorca Andrzej K. Podejrzany przyznał się. Prokurator zastosował wobec niego 200 tys. zł poręczenia majątkowego i dozór policji. Mężczyzna ma też zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Janusz K. i Andrzej K. zostali zatrzymani przez policję w poniedziałek (3 października).

Janusz K. kieruje Muzeum Wsi Kieleckiej od 2005 r. Placówka jest wspólną instytucją kultury województwa świętokrzyskiego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prowadzoną przez samorząd województwa świętokrzyskiego.

Muzeum rozpoczęło działalność w 1977 r. W jego skład wchodzą: Park Etnograficzny w Tokarni, Dworek Laszczyków w Kielcach, Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie oraz pojedyncze obiekty m.in. w Bodzentynie i Szwarszowicach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej podejrzany o przekroczenie uprawnień

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA