Duże rodziny otrzymają zwrot z podatku w ciągu 30 dni

W tym roku rodziny wielodzietne dostaną zwrot nadpłaty w PIT w ciągu 30 dni - poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duże rodziny otrzymają zwrot z podatku w ciągu 30 dni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 sty 2016 10:34


- Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Szybszy zwrot przysługuje podatnikom posiadającym uprawnienia na podstawie ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny - poinformowała rzeczniczka.

Wskazała, że w ubiegłym roku złożono przez internet ponad 185 tys. deklaracji PIT-37 i PIT-38 z załącznikiem wskazującym na liczbę trzech i więcej dzieci.

- Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, w ramach wspierania rodzin wielodzietnych, Ministerstwo Finansów poleciło urzędom skarbowym sprawne zorganizowanie procesu zwrotu nadpłaty uprawnionym podatnikom. Zgodnie z tą decyzją nadpłata podatku powinna być zwrócona w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego, drogą elektroniczną - dodała rzeczniczka.

Preferencyjne zasady zwrotu nadpłaty podatku rodzinom wielodzietnym wprowadzono po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych rozliczeń podatkowych za rok 2014 r. W przypadku pozostałych podatników fiskus na zwrot nadpłaty ma trzy miesiące od chwili rozliczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.