Drobnym przedsiębiorcom w Czechach grożą głodowe emerytury

Czeskie ministerstwo pracy i polityki społecznej wyśle w najbliższych dniach list do sześciuset tysięcy małych i średnich firm. Resort ma ostrzec przedsiębiorców, że skutkiem odprowadzania minimalnych składek na ubezpieczenie społeczne będą bardzo niskie emerytury. Świadczenie ma wynieść 230 euro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Drobnym przedsiębiorcom w Czechach grożą głodowe emerytury

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Seniora

RynekSeniora.pl

26 sty 2016 14:42


Co 10. zdolny do pracy obywatel Czech - bo tylu obywateli posiada małe i średnie firmy - otrzyma niebawem informację, że jeśli nie zacznie odprowadzać do skarbu państwa od swoich zarobków znacznie większych niż dotychczas składek, po przejściu na emeryturę grozi mu ubóstwo.

Zgodnie z wyliczeniami ministerstwa świadczenie ma wynieść 230 euro, czyli ok. 6 tys. koron czeskich. Tymczasem średnia czeska emerytura jest prawie dwukrotnie wyższa, a minimalne wynagrodzenie zbliża się do 10 tys. koron miesięcznie.

Przedsiębiorcy mogą dziś odprowadzać na ubezpieczenie społeczne minimalnie 1970 koron czeskich. Żeby uzyskać w przyszłości emeryturę na poziomie obecnej średniej (12 tys. koron), musieliby co miesiąc odprowadzać trzy razy więcej, czyli 6149 koron.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.