PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dodatkowe postojowe i zwolnienie ze składek ZUS dla freelancerów

  • Autor: PAP/AT
  • 22 sty 2021 12:42

Tarcza Antykryzysowa 6.0 z grudnia 2020 roku wprowadziła dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie ze składek ZUS dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne (umowy agencyjne, umowy zlecenia lub inne umowy o świadczenie usług) - podało MKiDN.

Dodatkowe postojowe i zwolnienie ze składek ZUS dla freelancerów
Świadczenie przysługuje w wysokości 2080 zł (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Od 15 stycznia osoby, które wykonują umowy cywilnoprawne mogą ubiegać się o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe. Świadczenie przysługuje w wysokości 2080 zł.
  • Jeśli jednak suma przychodów z umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym składany jest wniosek, wynosi 1299,99 zł lub mniej, to jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe przysługuje w wysokości sumy wynagrodzeń z tych umów" - wyjaśniono.
  • Świadczenie może otrzymać osoba, która uzyskuje przychód z umowy cywilnoprawnej, nie ma innego tytułu do ubezpieczeń społecznych, przychód w miesiącu przed tym, w którym składany jest wniosek nie przekroczył 300 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

MKiDN podało, że "od 15 stycznia osoby, które wykonują umowy cywilnoprawne mogą ubiegać się o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe". "Świadczenie przysługuje w wysokości 2080 zł. Jeśli jednak suma przychodów z umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym składany jest wniosek, wynosi 1299,99 zł lub mniej, to jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe przysługuje w wysokości sumy wynagrodzeń z tych umów" - wyjaśniono.

MKiDN poinformowało, że świadczenie może otrzymać osoba: "która uzyskuje przychód z umowy cywilnoprawnej (umowy agencyjnej, umowy zlecenia, innej umowy o świadczenie usług, umowy o dzieło); nie ma innego tytułu do ubezpieczeń społecznych niż umowa cywilnoprawna; przychód z umowy cywilnoprawnej w miesiącu przed tym, w którym składany jest wniosek o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe, nie przekroczył 300 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego".

Czytaj też: Rejestracja umowy o dzieło w ZUS obowiązkowa od 1 stycznia 2020

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dodatkowe postojowe i zwolnienie ze składek ZUS dla freelancerów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA