Dodatek nocny przy płacy minimalnej to fikcja

Jest szansa, że osoby pracujące w nocy za najniższe stawki zarobią więcej. Grupa senatorów przygotowała i skierowała do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dodatek nocny przy płacy minimalnej to fikcja

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

www.portalsamorzadowy.pl

3 kwi 2013 13:25


Zmieniony ma być katalog świadczeń pracowniczych, które nie są brane pod uwagę przy ustalaniu, czy dana osoba otrzymuje płacę minimalną. Ma się w nim znaleźć dodatek za pracę w nocy - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Obecne rozwiązanie jest skrajnie krzywdzące dla osób najniżej wynagradzanych, które często, jak np. pracownicy ochrony, są niepełnosprawne. Przysługujący im dodatek za pracę w nocy jest wliczony do ich wynagrodzenia, które jest ustalone na najniższym dopuszczalnym poziomie.

W praktyce oznacza to, że dodatek za pracę nocną dla tej grupy zatrudnionych jest fikcją - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kmiot 2013-07-25 12:08:14

fikcją są jakieś tam projekty "panów łaskawców" senatorów. bo jakiż to przepis prawa już ustanowionego zawiesza stosowne przepisy kodeksu pracy odnoszące się do dodatku nocnego? a jeżeli już przyjąć, że jest tak jak to lansują "senatorowie" to dlaczego osoby pracujące wyłącznie w porze dziennej otrzymują pełne wynagrodzenie minimalne/ wszak jest w nim zawarty dodatek nocny a one /pracy jacy wyłącznie w dzień/ w nocy nie pracują/ w końcu ostatnie tymczasem ile wynosi płaca minimalna a ile dodatek nocny? czy taki sam dodatek w tej płacy dotyczy 8 godzin nocnych i 80 godzin nocnych? "panowie senatorowie" proszę myśleć!!!!! nie pozorować pracy!!!!! a osoby zarabiające 10 PLN powyżej najniższego wynagrodzenia????? przysługuje czy nie??????