PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Diagnosta samochodowy może trafić do więzienia za poświadczenie nieprawdy

  • Autor: PAP/KO
  • 11 sie 2022 16:31

Ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu chce białostocka prokuratura dla b. diagnosty samochodowego, oskarżonego o poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Według prokuratury, miał on poświadczyć pozytywny wynik badań technicznych, choć w rzeczywistości ich nie wykonał. Oskarżony nie przyznaje się, chce uniewinnienia.

Diagnosta samochodowy może trafić do więzienia za poświadczenie nieprawdy
Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie (fot. ilustr. PAP/Marcin Bielecki)
REKLAMA
  • Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuca 33-letniemu mężczyźnie, który od 6 lat nie pracuje już w zawodzie diagnosty, że w czerwcu 2014 roku potwierdził dokonanie badań technicznych ciągnika rolniczego, przyczepy campingowej i skutera, w rzeczywistości nie przeprowadzając żadnych, wymaganych prawem działań.
  • Chce kary ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu, 1 tys. zł grzywny oraz orzeczenia przez sąd rocznego zakazu pracy na stanowisku diagnosty.
  • Obrona i sam oskarżony chcą uniewinnienia; obrona argumentuje, że nie ma dowodów, które potwierdzałyby, iż badań nie przeprowadzono, diagnosta nie przyjął żadnych pieniędzy poza opłatą za badanie, która jest przychodem stacji.

W czwartek przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się proces w tej sprawie. Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie.

To wyłączony wątek dużo większej sprawy, w której w lutym zapadły wyroki więzienia w zawieszeniu i grzywny wobec dwóch innych diagnostów z tej samej stacji kontroli pojazdów. W ich przypadku zarzuty obejmowały blisko pół tysiąca czynów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyrok zapadł po wniosku obu oskarżonych o dobrowolne poddanie się karze, której wysokość została uzgodniona z prokuraturą. Oprócz więzienia w zawieszeniu i grzywny, sąd orzekł też kilkuletnie zakazy pracy w zawodzie diagnosty samochodowego wobec obu mężczyzn.

Czytaj też: Położna przyszła pijana na dyżur

Trzeci z oskarżonych, którego dotyczą trzy zarzuty, nie przyznał się i jego sprawę wydzielono do odrębnego postępowania. W czwartek ten proces zakończył się, sąd przesłuchał ostatniego świadka, a strony wygłosiły mowy końcowe.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuca 33-letniemu mężczyźnie, który od 6 lat nie pracuje już w zawodzie diagnosty, że w czerwcu 2014 roku potwierdził dokonanie badań technicznych ciągnika rolniczego, przyczepy campingowej i skutera, w rzeczywistości nie przeprowadzając żadnych, wymaganych prawem działań.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Diagnosta samochodowy może trafić do więzienia za poświadczenie nieprawdy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • DIAGNOSTA 2022-08-25 22:14:52

    JAKOŚ LEKARZE DIOAGNOZUJĄCY PRZEZ TELEFON NIE TRAFIAJĄ ZA KRATKI

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA