Deklaracja Europy Plus: euro od 2019 r. i 700 tys. nowych miejsc pracy

Waluta euro w Polsce od 2019 roku, 700 tys. nowych miejsc pracy w sektorze gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach, darmowy internet - to założenia deklaracji programowej Europy Plus. Wprowadzimy Europę do Polski - przekonuje formacja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Deklaracja Europy Plus: euro od 2019 r. i 700 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 maj 2013 21:14


"W Europie Plus są ludzie, którzy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej. Teraz wprowadzą Europę do Polski" - głosi deklaracja programowa Europy Plus, do której dotarła PAP. Dokument mają w czwartek zaprezentować: europoseł Marek Siwiec oraz lider RP Janusz Palikot.

W swej deklaracji Europa Plus podkreśla, że waluta europejska w Polsce powinna być wprowadzona od 1 stycznia 2019 roku, powinno powstać 700 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach oraz powinien być darmowy internet.

Ponadto Europa Plus obiecuje rewolucję w finansowaniu służby zdrowia, nauki, badań i rozwoju oraz edukacji i kultury. "Jeżeli wydatki na obronność mogą być gwarantowane ustawą, to wydatki na leczenie, naukę i kulturę muszą być gwarantowane w podobny sposób" - napisano.

Autorzy deklaracji oceniają, że rdzeniem integracji kontynentu stała się strefa euro. "Polska musi koniecznie znaleźć się w tym gronie. Przyjęcie wspólnej waluty, możliwe z dniem 1 stycznia 2019 roku, przyniesie korzyści Polkom i Polakom, naszej gospodarce i przedsiębiorstwom" - zaznaczono.

Europa Plus deklaruje w dokumencie, że "stanie na czele polityki powstrzymania partii twardej prawicy w debacie publicznej na temat euro i w kampanii wyborczej w 2015 roku". "Podejmiemy się otwartego i uczciwego dialogu z wyborcami o euro, gdyż dysponujemy mocnymi i przekonującymi argumentami. Wiemy, jak zorganizować procedury przyjęcia euro, aby było to bezpieczne i z maksymalną korzyścią dla obywateli" - napisano.

Kolejną sprawą poruszaną w dokumencie jest bezrobocie. "Najbardziej palącym obowiązkiem świata polityki jest stworzenie warunków pozwalających na powstanie wystarczającej liczby miejsc pracy dla osób jej pozbawionych - zwłaszcza młodych, dopiero wchodzących na rynek pracy - oraz skuteczne wsparcie dla ludzi tracących zatrudnienie" - oceniają politycy Europy Plus.

Według nich, państwo musi podejmować aktywne działania w tej sferze. "Europa Plus jest zwolennikiem koncepcji flexicurity, łączącej elementy bezpieczeństwa dla pracownika, nawet jeśli traci zatrudnienie oraz elastyczności rynku pracy" - podkreślono.

Formacja uważa, że miejsca pracy powinny powstawać w pierwszej kolejności w sektorach uznawanych za kluczowe w gospodarce opartej na wiedzy: edukacji, nauce i pracy badawczo-rozwojowej, przemysłach wysokiej techniki, usługach biznesowych związanych z innowacyjnym biznesem oraz w e-usługach.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.