×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Czy kierownik placówki zdrowia będzie mógł zwolnić niezaszczepionego pracownika? Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy

 • Autor: PAP/RAF
 • 20 lis 2021 11:54

Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy, która ma umożliwić pracodawcom weryfikację szczepień pracowników – powiedział w sobotę (20 listopada) zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Proponowanym rozwiązaniom nie mówią nie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

Czy kierownik placówki zdrowia będzie mógł zwolnić niezaszczepionego pracownika? Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy
Projekt miałby też umożliwić kierownikom podmiotów leczniczych wydanie nakazu szczepienia swym pracownikom. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Projekt miałby też umożliwić kierownikom podmiotów leczniczych wydanie nakazu szczepienia swym pracownikom.
 • W razie odmowy szef placówki miałby prawo zwolnienia pracownika.
 • Kolejne z przewidywanych w projekcie rozwiązań zakłada, że przedsiębiorstwo, które wykaże, że wszyscy jego pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej - nie będą dotyczyć go ewentualne restrykcje covidowe.

Złożenie projektu ustawy zapowiedzieli w środę (17 listopada) posłowie PiS: Czesław Hoc i Paweł Rychlik. Zgodnie z propozycją PiS przedsiębiorca będzie miał prawo zażądać od pracownika okazania certyfikatu covidowego. Gdyby okazało się, że pracownik nie został zaszczepiony przeciw COVID-19, pracodawca będzie mógł przenieść go do działu, w którym nie będzie miał on styczności z klientami.

Projekt miałby też umożliwić kierownikom podmiotów leczniczych wydanie nakazu szczepienia swym pracownikom. W razie odmowy szef placówki miałby prawo zwolnienia pracownika. Kolejne z przewidywanych w projekcie rozwiązań zakłada, że przedsiębiorstwo, które wykaże, że wszyscy jego pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej - nie będą dotyczyć go ewentualne restrykcje covidowe.

Projekt Prawa i Sprawiedliwości wciąż nie wpłynął do Sejmu. Politycy PiS nie kryją, że proponowane w nim regulacje budzą opór w klubie PiS. Zapowiedź jego złożenia otwarcie krytykowali m.in. posłowie: Anna Maria Siarkowska i Sławomir Zawiślak.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel przyznał w sobotnim programie "Śniadanie w Trójce" w Programie Trzecim Polskiego Radia, że sprawa jest bardzo skomplikowana.

- Wiem, że są zwolennicy szybkich rozwiązań, jedni mówią: "absolutnie nie, bo moja wolność", drudzy mówią: "absolutnie tak, bo ja się zaszczepiłem i tak bym oczekiwał". To jest materia, której nie da się rozwiązać, ot tak, bo ona porusza sprawy fundamentalne z punktu widzenia demokracji, praw obywatelskich - powiedział Fogiel.

Czytaj też: Płace wciąż rosną szybciej niż przed pandemią. Średnia to prawie 6 tys. złPłace wciąż rosną szybciej niż przed pandemią. Średnia to prawie 6 tys. zł

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Czy kierownik placówki zdrowia będzie mógł zwolnić niezaszczepionego pracownika? Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Karma 2021-11-21 17:53:58

  Mam pytanie, czy hydra jest nieśmiertelna.To nie człowiek, który przerósł sam siebie( i po co ten kosmos).

 • Gucio. 2021-11-21 05:10:59

  Komentarz zbędny. Idą na p....lenie wyborów albo na jeszcze gorsze!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA