Cztery dni po pięć godzin albo dwa dni po dziesięć. W Kielcach mamy wracają do pracy

Innowacyjny w skali kraju model elastycznego zatrudniania matek, których dzieci mają do 6 lat, testuje Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Wyniki pilotażowego projektu mają być podstawą zmian w ustawie o zatrudnieniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cztery dni po pięć godzin albo dwa dni po dziesięć. W Kielcach mamy wracają do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 mar 2013 10:56


Projekt "PI Novum subsydium" realizowany przez kielecki urząd pracy został stworzony specjalnie dla młodych matek, którym trudno jest pogodzić wychowanie dziecka z powrotem do pracy.

"Nasz projekt zakłada pracę na pół etatu, czyli 20 godzin tygodniowo, i to w czasie, który matka będzie indywidualnie ustalać z pracodawcą. Przy połowie etatu mogą to być cztery dni po pięć godzin pracy dziennie albo dwa dni po dziesięć godzin. Rozpoczęliśmy nabór zainteresowanych projektem pań, rozmawiamy też z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnieniem ich" - wyjaśnił PAP rzecznik Miejskiego Urzędy Pracy w Kielcach Rafał Szwed.

MUP będzie przez rok będzie płacić 60 mamom za pracę na pół etatu ok. 800 zł netto miesięcznie (110 proc. zasiłku dla bezrobotnych). Roczne zatrudnienie powinno pokazać pracodawcy, że kobiety - choć obciążone także obowiązkami opieki nad małym dzieckiem - są odpowiedzialnymi i wywiązującymi się ze swoich obowiązków pracownikami.

"Mamy nadzieję, że po rocznym subsydium pracodawcy przekonają się do przedłużenia umów o pracę na takich samych bądź podobnych zasadach. Ewaluacja projektu będzie dokładnie analizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które nasze przedsięwzięcie traktuje jako krajowy pilotaż, mogący stać się jednym z działań zapisanych w ustawie o zatrudnieniu" - dodał Szwed.

Projekt "PI Novum subsydium" jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizacja będzie kosztować 1,5 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.