Coraz więcej desek ratunkowych dla młodych. Dlaczego toną?

Sprzeczne pomysły na walkę z brakiem etatów wśród młodych ludzi powodują, że bezrobocie zamiast spadać rośnie w zawrotnym tempie
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej desek ratunkowych dla młodych. Dlaczego toną?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

16 lip 2013 9:51


Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował wczoraj w Madrycie, by z pieniędzy unijnych przeznaczonych na walkę z bezrobociem wśród młodych mogły korzystać osoby do 30 roku życia. Komisja Europejska chce, by wsparcie trafiało do osób poniżej 25 roku życia - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

To kolejny pomysł na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi, które rekordowo rośnie. Bez pracy jest co czwarty mieszkaniec UE, w Polsce 28 proc. osób w tym przedziale wiekowym.

Jak wynika z informacji dziennika brakuje spójnych działań w przeciwdziałaniu bezrobociu. Dwa tygodnie temu Bruksela zaleciła Warszawie zwiększenie upowszechnienia przyuczania do zawodu i uczenia się go poprzez praktykę. Takich rozwiązań nie ma z kolei w projekcie reformy urzędów pracy, który ostatnio przyjął rząd - podaje „DGP".

W poprawie warunków kształcenia zawodowego problemem mogą być także braki finansowe samorządów, a także niewystarczające wyposażenie techniczno-dydaktyczne szkół zawodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.