Co dalej z porozumieniem transportowym z Rosją?

Otrzymany w ub. tygodniu protokół ze stanowiskiem strony rosyjskiej nt. negocjacji warunków wykonywania transportu drogowego przez polskich przewoźników częściowo odpowiada na nasze warunki, jakie przedstawiliśmy podczas rozmów dwustronnych 1-3 bm. w Warszawie - stwierdził wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co dalej z porozumieniem transportowym z Rosją?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

15 lut 2016 14:21


- Niestety, nie znajdujemy w nim wszystkich odpowiedzi na nasze postulaty i wątpliwości, tym niemniej trwają nadal analizy tego dokumentu. Odbieramy go jako akt dobrej woli naszych partnerów i dlatego mamy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu uzgodnimy termin i może dojść do podjęcia dalszych negocjacji - powiedział dziennikarzom podczas briefingu wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Według niego, w dokumencie rosyjskim nie ma przede wszystkim jasnej deklaracji, że zmienione zostaną przepisy wprowadzone w ub. roku, dotyczące drastycznego ograniczenia dostępu do rynku transportowego Rosji dla polskich przewoźników.

- W stanowisku mówi się co prawda, że Rosja podejmie działania w celu ich zmiany, ale my chcemy mieć inne zapewnienia, poza słowami, że tak się stanie - podkreślił wiceminister.

Z jego wypowiedzi wynika, że to będzie głównym tematem wznowionych negocjacji, jeżeli dojdzie do nich.

Podobnie podkreślali w swoich wypowiedziach przedstawiciele środowiska logistycznego, obecni podczas briefingu.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.