PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Chorobowe dla mundurowych: Zwolnienia lekarskie funkcjonariuszy będą płatne w 100 proc.?

  • Autor: PAP/AT
  • 29 mar 2017 12:17

Policyjni związkowcy proponują, aby zwolnienia lekarskie były płatne w 100 proc., a nie tak jak teraz w 80 proc. - Projekt zmian w ustawie, który przywraca funkcjonariuszom pełnopłatne zwolnienia lekarskie trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowało MSWiA.

Chorobowe dla mundurowych: Zwolnienia lekarskie funkcjonariuszy będą płatne w 100 proc.?
MSWiA pracuje nad projektem, w myśl którego 30-dniowe zwolnienia lekarskie policjantów, strażników granicznych, strażaków oraz funkcjonariuszy BOR ma być płatne w 100 procentach (fot.policja.pl/Marek Krupa)
REKLAMA

• Policyjni związkowcy domagają się uchwalenia zmian.  Proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc.

• Zapowiadają akcję protestacyjną.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Projekt liberalizujący przepisy trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Od 2014 roku funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych przebywający na zwolnieniu lekarskim - co do zasady - otrzymują 80 proc. uposażenia zamiast wcześniejszych 100 proc.

W listopadzie 2016 r. MSWiA informowało, że pracuje nad projektem, w myśl którego 30-dniowe zwolnienia lekarskie policjantów, strażników granicznych, strażaków oraz funkcjonariuszy BOR ma być płatne w 100 procentach; na dłuższym zwolnieniu uposażenie będzie pomniejszone.

Resort poinformował, że projekt liberalizujący przepisy w zakresie uposażeń funkcjonariuszy w razie choroby trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów. "Projekt ustawy obejmuje m.in. kwestie zmian w zakresie przepisów o uprawnieniach funkcjonariuszy do 100 proc. uposażenia w razie choroby" - poinformował resort.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów podjął uchwałę, w której "żąda niezwłocznego uchwalenia" rządowego projektu ustawy, która przywracałaby im pełnopłatne zwolnienia lekarskie. Chcą w tej sprawie spotkania z premier Beatą Szydło.

W uchwale zarząd główny NSZZ Policjantów postanowił zwrócić się do premier z "żądaniami niezwłocznego uchwalenia" projektu zmieniającego ustawę o policji, liberalizującego przepisy dotyczące nieobecności funkcjonariuszy na służbie z powodu choroby. Proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc.

Pełna stawka (100 proc.) zasiłku chorobowego jest utrzymana, jeśli choroba wynika z pełnienia służby (fot.bor.gov.pl)
Pełna stawka (100 proc.) zasiłku chorobowego jest utrzymana, jeśli choroba wynika z pełnienia służby (fot.bor.gov.pl)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chorobowe dla mundurowych: Zwolnienia lekarskie funkcjonariuszy będą płatne w 100 proc.?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA