Chorobowe dla mundurowych: Funkcjonariusze dostaną 100 proc. wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim

• Mundurowi na zwolnieniu lekarskim będą mogli dostać 100 proc. uposażenia.
• Nieobecność nie będzie mogła być jednak dłuższa niż 90 dni w roku kalendarzowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chorobowe dla mundurowych: Funkcjonariusze dostaną 100 proc. wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 lip 2016 9:01


Funkcjonariuszy czeka częściowe cofnięcie przepisów obniżających do 80 proc. wysokość uposażenia w czasie choroby. Do resortu spraw wewnętrznych trafił projekt ustawy wprowadzającej zmiany do ustaw pragmatycznych o policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej, Biurze Ochrony Rządu oraz Służbie Celnej. Dokument ten został przygotowany przez Grupę Roboczą Forum Dialogu Społecznego przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji ds. podsumowania działania ustawy o L4. Wnioskodawcy chcą, aby projekt trafił do Sejmu jako inicjatywa rządowa - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Czytaj też: Będą podwyżki dla funkcjonariuszy ABW

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że jest duża szansa na to, aby projekt został przedłożony w Sejmie jako inicjatywa ustawodawcza rządu. Powód? Nie rodzi on żadnych skutków finansowych dla budżetu państwa. Przy czym, jak informuje biuro prasowe resortu, przesłany dokument będzie jeszcze dokładnie analizowany.

A zmiany są duże. Projekt ustawy zakłada, że funkcjonariusz zachowa prawo do otrzymania pełnego uposażenia w czasie choroby trwającej łącznie 90 dni w ciągu roku kalendarzowego. Jednocześnie środki finansowe uzyskane z tytułu zmniejszenia uposażenia mundurowego przebywającego na zwolnieniu lekarskim od 91. dnia choroby w całości będą przeznaczone na nagrody i zapomogi - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Zdaniem Marcina Kolasy, wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, proponowane zmiany przyczynią się do zmniejszenia biurokracji w służbach i kontrowersji związanych z podziałem środków finansowych pochodzących z tytułu zmniejszenia uposażeń funkcjonariuszy - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.