Chiny: Władze chcą wydłużyć pracownikom weekendy latem

Wolne piątkowe popołudnia? Władze Chin chcą by pracownicy mieli dłuższe weekendy latem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chiny: Władze chcą wydłużyć pracownikom weekendy latem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 sie 2015 7:18


Władze Chin apelują do pracodawców, by latem dawali pracownikom wolne piątkowe popołudnia, wydłużając tym samym weekend; miałoby to korzystny wpływ m.in. na rozwój turystyki - podał portal BBC News za mediami chińskimi.

Wolne piątkowe popołudnia ułatwiłyby ludziom podróżowanie; taka elastyczność zmniejszyłaby również obecne obciążenie w takich branżach jak transport, handel, czy catering - wskazał cytowany przez agencję Xinhua przedstawiciel krajowego urzędu ds. turystyki Wu Wenxue.

Pracownicy boją się iść na urlop

W Chinach w święta państwowe, wolne od pracy, wiele obiektów turystycznych boryka się z ogromnym napływem zwiedzających. Dzieje się tak dlatego, że poza takimi wolnymi dniami ludzie albo nie mają, albo też nie biorą urlopu.

Pracownicy w Chinach mają prawo do płatnego urlopu - ci, którzy pracują krócej niż 10 lat, mają pięć wolnych dni, nie licząc świąt wolnych od pracy. Przy stażu 20 lat pracy długość urlopu wynosi 15 dni.

W praktyce jednak wielu pracowników uważa, że nie powinni brać wolnego. Obawiają się bowiem, że zostaną uznani za leniwych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.