Chińczycy będą pracować cztery i pół dnia w tygodniu

W Chinach rozpoczęto wprowadzanie oficjalnej polityki skracania tygodnia pracy do czterech i pół dnia. Takie działanie ma na celu pobudzenie krajowej konsumpcji i wydatków na spędzanie czasu wolnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chińczycy będą pracować cztery i pół dnia w tygodniu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 gru 2015 10:46


Chongqing jest pierwszym miastem w Chinach, które zredukuje tydzień pracy do 4,5 dnia. 30 milionów mieszkańców miasta będzie mieć tym samym weekend trwający 2 i pół dnia.

Do wprowadzenia krótszego tygodnia pracy i przedłużenia czasu wolnego swoich mieszkańców przymierzają się też dwie chińskie prowincje - Hebei i Jiangxi.

Idea skrócenia tygodnia pracy mieszkańców Chin pojawiła się w sierpniu, a teraz jest już oficjalnie częścią narodowego planu zwiększenia konsumpcji w tym kraju.

Czytaj też: Chiny mogą sprawić, że Europa straci 3,5 mln miejsc pracy

Inicjatorzy tej propozycji mają nadzieję, że jeśli Chińczycy będą mieć więcej wolnego czasu, częściej będą udawać się na zakupy, więcej wydadzą, a tym samym wesprą chińską gospodarkę.

Chińscy konsumenci najwięcej swoich dochodów wydają na ubrania, jedzenie i na udogodnienia do domu. Rząd Chin ma nadzieję, że mieszkańcy tego kraju zaczną też wydawać więcej na spędzanie wolnego czasu.

Krajowa turystyka w Chinach, których mieszkańcy przemieszczają się po terenie Chin, w 2014 r. wygenerowała prawie 0,5 biliona dolarów. To znacznie więcej niż chińscy turyści wydają za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.