Chcą zachęcić młodych do zakładania firm. Bez składek i podatków

Twój Ruch przedstawił inicjatywę projektu, w ramach którego miałyby powstawać tzw. firmy na próbę dla młodych przedsiębiorców. Mogliby oni liczyć na czasowe zwolnienie z podatku dochodowego oraz składek społecznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chcą zachęcić młodych do zakładania firm. Bez składek i podatków

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 paź 2014 8:54


W ramach odpowiedzi na apel premier Ewy Kopacz o 100 dni współpracy z rządem, TR zaproponował pięć inicjatyw legislacyjnych. Wśród nich znalazła się ta, dotycząca ustanowienia firmy na próbę dla młodych przedsiębiorców. 

Czytaj też: Polscy start-upowcy odnoszą sukcesy. Niektórzy nawet międzynarodowe

Wynika z niej, że osoba, która po raz pierwszy zakłada działalność gospodarczą, nie płaciłaby przez pierwsze trzy miesiące podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe; zwolnienie nie dotyczyłoby podatku VAT.

Palikot podkreślał w ostatnich dniach, że jego partia oczekuje, że przedstawiciele rządu będą gotowi do dyskusji o tych pomysłach.

Czytaj też: Młodzi otwierają własne firmy, bo nie chcą mieć nad sobą szefa

- To rozwiązanie jest potrzebne dla osób, które mają pomysł na prowadzenie działalności gospodarczej i ma nawet klientów, ale zanim oni mu zapłacą za usługę już ma zobowiązania wobec ZUS i US i bardzo często nie jest w stanie przetrwać pierwszych kilku miesięcy. Te zobowiązania powodują, że 90 proc. firm przestaje działać w pierwszym roku swojego istnienia - tłumaczył na niedawnej konferencji prasowej Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.