CBA, Nowy Styl: Adam Krzanowski zabrał głos w sprawie brata

W środę rano (11 maja), funkcjonariusze CBA zatrzymali Jerzego Krzanowskiego, współwłaściciela i wiceprezesa Grupy Nowy Styl. Adam Krzanowski, prezes firmy potwierdził zatrzymanie brata przez CBA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CBA, Nowy Styl: Adam Krzanowski zabrał głos w sprawie brata

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

11 maj 2016 15:25


- Spółka współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania - zapewnił Adam Krzanowski, współtwórca i prezes Grupy Nowy Styl w oświadczeniu dla mediów.

Czytaj też wywiad z Adamem Krzanowskim: Jeżeli ktoś myśli, że jeśli jest prezesem, to musi się na wszystkim znać, to jest to błędne założenie samo w sobie

Przypomnijmy, w środę (11 maja) CBA zatrzymało Jerzego K., brata Adama Krzanowskiego - współwłaściciela i wiceprezesa Grupy Nowy Styl, a także Wojciecha W., prezesa firmy Wasko, Patrycję Z., byłą prezes Agencji Rozwoju Przemysłu oraz trzy inne osoby w związku z podejrzeniem korupcji i prania pieniędzy.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

- Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 - poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Podkreślił, że nie będzie informował o szczegółach zarzutów i działań, ponieważ czynności CBA wciąż trwają.

Z kolei minister Mariusz Kamiński, kordynator służb specjalnych, przyznał, że chodzi o poważny proceder korupcyjny. - Nie znam szczegółów, wiem, że chodzi o osobę pełniącą ważną funkcję w administracji poprzedniego rządu i wiem, że chodzi o poważny proceder korupcyjny, przyjmowanie łapówek przez tę osobę, ale bliższych informacji udzieli prokuratura - powiedział Kamiński.

Przypomnijmy, Grupa Nowy Styl to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie, która dostarcza na rynek meble biurowe. Ponad 85 proc. sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

Firmę założyli dwadzieścia lat temu w Krośnie wspólnie Adam i Jerzy Krzanowski. W rankingu 100 najbogatszych Polaków "Forbesa" bracia Krzanowscy zajmują 79. miejsce z majątkiem szacowanym na 407 mln zł. Grupa Nowy Styl zatrudnia prawie 5,7 tys. osób na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pracownik 2016-05-12 18:27:51

Znów CBA pokrzyżowało wakacje biznesmenom i nie tylko [będą mieli wakacje jakich nikt by nie chciał]rankingi polecą w dół

sten 2016-05-12 17:02:16

Jakby nie żydek z Hameryki to Krzanowscy pchali by karuzelę w wesołym miasteczku. Taka jest prawda niestety.Dzisiaj za mało ma (piniendzy) braciszek, że musi cyganić, dobre i co zatankować Panamere za lewy grosz.Ale żydy tak mają.