Cameron źle kalkuluje? Imigrant to dla Wielkiej Brytanii czysty zysk, a nie strata

Przeciętny imigrant w Wielkie Brytanii więcej wpłaca do budżetu w formie podatku niż pobiera w formie świadczeń - tak wynika z badań uczonych z University College London.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cameron źle kalkuluje? Imigrant to dla Wielkiej Brytanii czysty zysk, a nie strata

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 lis 2014 10:49


Jak podaje IAR, unijni imigranci, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii po 2000 r. zostawili w budżecie państwa 20 miliardów funtów. Ten pozytywny wkład fiskalny jest rozumiany jako różnica między zapłaconymi podatkami, a funduszami, jakie państwo musiało przeznaczyć na imigrantów - wynika z raportu opublikowanego na łamach "Financial Times".

Z badań wynika również, że Wielka Brytania zyskała na wykształceniu przybyszów.

Czytaj też: Koniec pracy dla Polaków? Do tego dąży Wielka Brytania

- Ci imigranci przyjeżdżają tu z wykształceniem, za które zapłacił inny kraj. Oceniamy, że w rozpatrywanym okresie wniesiony przez nich ludzki kapitał, sfinansowany przez państwo pochodzenia, miał wartość zbliżoną do 6,8 miliarda - mówi IAR profesor Christian Dustmann, jeden z autorów badania.

Tymczasem premier Wielkiej Brytanii, David Cameron zaostrza politykę imigracyjną, planując deportację tych imigrantów, którzy przez trzy miesiące pozostają bez pracy.

Czytaj też: Jadąc do Wielkiej Brytanii lepiej mieć pewną pracę. Cameron chce deportować bezrobotnych imigrantów

Ponadto Wielka Brytania zapowiedziała, że zamknie rynek pracy dla osób z biedniejszych krajów Unii Europejskiej, w których jest wysokie bezrobocie, a w 2017 roku planuje przeprowadzić referendum dotyczące pozostania w strukturach UE. Jako jeden z warunków stawia renegocjowanie warunków uczestnictwa we Wspólnocie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.