×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Całkowicie zrezygnowali z papierowych dokumentów. Oszczędzą 1,45 mld złotych

  • Autor: PAP/KDS
  • 13 gru 2021 11:10

Rząd w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) jako pierwszy na świecie całkowicie zrezygnował z dokumentów w formie papierowej - przekazał w poniedziałek serwis "The Indian Express", powołując się na emira Dubaju szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma.

Całkowicie zrezygnowali z papierowych dokumentów. Oszczędzą 1,45 mld złotych
Także Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i niektóre inne europejskie państwa zapowiedziały rządowe cyfryzacje na dużą skalę (Fot. Pixabay)
REKLAMA

Wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne transakcje i procedury rządu Dubaju są teraz w 100 proc. cyfrowe i zarządzane przez wszechstronną cyfrową platformę rządową - informował indyjski portal.

"To osiągnięcie oznacza początek nowego etapu w procesie cyfryzacji Dubaju we wszystkich jego aspektach (...). Proces ten bazuje na innowacjach, kreatywności i skupieniu się na przyszłościowych rozwiązaniach" - mówił w sobotę al-Maktum. "Nowe rozwiązanie pozwoli spełnić oczekiwania obywateli naszego inteligentnego miasta (ang. smart city)" - tłumaczył emir.

W rządowym oświadczeniu poinformowano, że rezygnacja z papieru ma przynieść oszczędności rzędu 1,3 mld dirhamów (ok. 1,45 mld złotych) oraz 14 milionów roboczogodzin. W ramach cyfryzacji emiratu stworzono rządową aplikację na telefon DubaiNow, dzięki której obywatele będą mogli uzyskać dostęp do ponad 130 miejskich usług - dodano.

Jak przypomina indyjski serwis, także Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i niektóre inne europejskie państwa zapowiedziały rządowe cyfryzacje na dużą skalę, niemniej nie brakuje sceptycznych komentarzy wskazujących na zagrożenia płynące z potencjalnych cyberataków na takie systemy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Całkowicie zrezygnowali z papierowych dokumentów. Oszczędzą 1,45 mld złotych
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA