Były prezes Korony Kielce rząda odszkodowania za zwolnienie dyscyplinarne

45 tys. zł odszkodowania za dyscyplinarne zwolnienie z pracy domaga się przed sądem od spółki Korona Kielce były prezes klubu piłkarskiego, Tomasz Chojnowski. Jego zdaniem zwolniono go niezgodnie z prawem. W poniedziałek miała miejsce pierwsza rozprawa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Były prezes Korony Kielce rząda odszkodowania za zwolnienie dyscyplinarne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 cze 2014 14:29


Dotychczasowy prezes występującej w piłkarskiej ekstraklasie Korony Kielce - klubu funkcjonującego w ramach miejskiej spółki - stracił pracę w trybie dyscyplinarnym na początku kwietnia. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski miał zastrzeżenia co do umów podpisywanych przez prezesa Chojnowskiego. W sprawie możliwych nieprawidłowości złożył zawiadomienie do prokuratury, ale ta w odmówiła wszczęcia śledztwa.

Pozew Chojnowskiego dotyczy uznania wypowiedzenia za bezskuteczne - zdaniem b. prezesa jest niezgodne z prawem - i uzyskania odszkodowania w wysokości 45 tys. zł. Według pełnomocnika spółki Korona Krzysztofa Króla podstawą rozwiązania umowy o pracę z Chojnowskim była umowa, jaką prezes zawarł z jednym z kontrahentów.

B. prezes Korony nie stawił się na rozprawie w kieleckim sądzie rejonowym. Nie był także reprezentowany przez pełnomocnika.

Król wniósł o oddalenie powództwa. Pełnomocnik Korony chciał także wyłączenia jawności rozprawy. Wniosek argumentował m.in. możliwością ujawnienia tajemnicy handlowej przedsiębiorstwa i złożeniem przez obecny zarząd Korony doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez b. prezesa - w związku z zawarciem przez niego umowy z kontrahentem, która była podstawą rozwiązania stosunku pracy.

Sąd nie zgodził się na wyłączenie jawności. Uznał, że pozwany nie wykazał w przekonujący sposób, iż może zostać ujawniona tajemnica przedsiębiorstwa. Wskazał też, że prokuratura nie wszczęła jeszcze formalnie postępowania w związku z zawiadomieniem zarządu spółki - dlatego nie ma obawy, że zostaną ujawnione tajemnice dochodzenia.

Sąd odroczył sprawę do 17 lipca. Wezwał Chojnowskiego do ustosunkowania się do odpowiedzi na pozew przedstawiony przez spółkę oraz do złożenia ewentualnych wniosków dowodowych.

Na początku maja Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód odmówiła wszczęcia śledztwa ws. nadużycia uprawnień przez byłego prezesa. Zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach złożył na początku kwietnia prezydent Lubawski. Było ono efektem kontroli, jakie w Koronie prowadziła powołana przez włodarza komisja.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.