×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Były inżynier Google zwolniony za rasistowski tekst pozywa koncern

  • Autor: PAP/JS
  • 8 sty 2018 22:27

James Damore, były inżynier Google zwolniony z firmy za rasistowski tekst, pozywa koncern zarzucając mu, że jest dyskryminowany za "konserwatywne poglądy oraz biały kolor skóry" - podał dziennik "Wall Street Journal".

Były inżynier Google zwolniony za rasistowski tekst pozywa koncern
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

James Damore skierował swój pozew do sądu w Kalifornii razem ze swoim byłym współpracownikiem - Davidem Gudemanem.

Były pracownik Google argumentuje, że został zwolniony, gdyż "Google dyskryminuje za konserwatywne poglądy oraz biały kolor skóry".

James Damore został zwolniony z firmy w sierpniu 2017 roku po tym, jak napisał tekst udostępniony następnie w wewnętrznej sieci komunikacyjnej w Google, w którym krytykował działania koncernu na rzecz zwiększenia różnorodności w strukturze zatrudnienia.

"Wall Street Journal" poinformował, że w treści pozwu jego autorzy zarzucają Google, jakoby miało stwarzać "nieprzyjazne warunki pracy dla pracowników o konserwatywnych poglądach". Z dokumentów wynika także, że zarzucają Google "stosowanie nielegalnych praktyk przy zatrudnianiu według kwot, co ma służyć pożądanemu przez koncern wypełnieniu stanowisk osobami należącymi do mniejszości etnicznych oraz kobietami".

W notatce, którą Damore w sierpniu opublikował w wewnętrznej sieci pracowniczej Google'a, oprócz krytyki względem działań mających na celu zapewnienie różnorodności argumentował także, że "mężczyźni lepiej radzą sobie z pracami inżynierskimi, niż kobiety", a także że "liberalne skrzywienie wśród decydentów i wielu pracowników sprawia, że dyskusja o tym na forum Google jest niemożliwa".

Notatka Damore'a wyciekła do mediów po tym, gdy została skrytykowana wewnątrz firmy. Kontrowersje, które wzbudziła, rzuciły cień na jedną z największych firm świata, a także spowodowały pytania o granice wolności słowa wśród pracowników - podał "WSJ".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Były inżynier Google zwolniony za rasistowski tekst pozywa koncern

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA