×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Byli pracownicy fabryk Tesli oskarżają firmę o rasizm i dyskryminację

  • Autor: PAP/JS
  • 18 paź 2017 22:13

Byli pracownicy fabryk Tesli oskarżają firmę o rasizm i inne formy dyskryminacji. Koncern Elona Muska zaprzecza oskarżeniom. Sprawa przeciwko firmie oraz trzem agencjom rekrutacyjnym trafiła do sądu w Kalifornii. O sprawie informował serwis The Verge.

Byli pracownicy fabryk Tesli oskarżają firmę o rasizm i dyskryminację
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Trójka byłych pracowników firmy Tesla twierdzi, że koncern nie zrobił nic, aby zapobiec złym praktykom mającym miejsce w fabryce w kalifornijskim Fremont, gdzie byli zatrudnieni.

Byli pracownicy pochodzenia afroamerykańskiego oskarżają Teslę o to, że w sposób ciągły byli poddawani dyskryminacji przybierającej postać rasistowskich wypowiedzi oraz wyśmiewających ich pochodzenie etniczne rysunków, które miały płynąć zarówno ze strony współpracowników, jak i przełożonych.

Pozew obejmuje wydarzenia z lat 2015-16.

Rzecznik firmy Elona Muska w pisemnym oświadczeniu stwierdził, że "do tej pory żadna z tych osób nie wniosła sprawy przeciwko Tesli".

Jeden z pokrzywdzonych pracowników informował, że sprawę dyskryminacji na tle rasowym zgłaszał przełożonym, co miało skończyć się dla niego pisemnym upomnieniem oraz ostatecznie zwolnieniem.

Tesla, komentując sprawę, stwierdziła również, że pracownicy, o których mowa, w firmie zatrudnieni byli jedynie przez krótki czas, a ich kontrakty były wynikiem współpracy z zewnętrznymi agencjami rekrutacyjnymi. Zdaniem koncernu Elona Muska "czas, w którym pojawił się pozew ma znaczenie i współgra z dokładnie zaplanowaną ofensywą medialną wymierzoną w firmę, która ma stworzyć odpowiednią narrację sprzeczną z faktami".

Obecnie Tesla wciąż uczestniczy w sprawie sądowej dotyczącej dyskryminacji kobiet. W ostatnim tygodniu natomiast koncern zwolnił wielu pracowników, według informacji medialnych - ze względu na słabą wydajność produkcyjną.

Jak oświadczyła firma, "żaden pracownik nigdy nie powinien czuć się źle traktowany w pracy dla Tesli, szczególnie z powodu pochodzenia, płci, wiary bądź jakichkolwiek innego. Pracuje u nas ponad 33 tys. osób i ze względu na tę liczbę pracowników możemy czasem nie sprostać wykrywaniu wszystkich nadużyć, jakie mogą powstać na uboczu. Staramy się robić jednak wszystko, co tylko możliwe".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Byli pracownicy fabryk Tesli oskarżają firmę o rasizm i dyskryminację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA