PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Business Centre Club wyznaczył przedstawicieli do Rady Dialogu Społecznego

Business Centre Club wskazał swoich członków Rady Dialogu Społecznego. Do Rady wejdą obecny wiceprzewodniczący Komisji Trójstronnej Wojciech Warski, szef zespołu dialogu społecznego w KT Zbigniew Żurek oraz czworo ekspertów.

  • Autor: PAP/JP
  • 7 paź 2015 9:44
Business Centre Club wyznaczył przedstawicieli do Rady Dialogu Społecznego
Wojciech Warski, Wiceprzewodniczący Trójstronnej Komisji ds. społeczno-gospodarczych, przewodniczącego Konwentu BCC. /Fot. bcc.org.pl
REKLAMA

Obowiązująca od 11 września ustawa o RDS zastąpiła ustawę o Komisji Trójstronnej. Komisja formalnie działa do momentu powołania pierwszego składu Rady. Tak jak w KT w Radzie zasiądą przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i rządu. Powoła ich prezydent Andrzej Duda na wniosek organizacji, a w przypadku rządowych członków Rady - premiera.

BCC wskazała do Rady przewodniczącego Konwentu BCC Warskiego, wiceprezesa Żurka oraz czworo ekspertów: członka Konwentu BCC Grażynę Majcher-Magdziak, Witolda Michałka, Łukasza Bernatowicza i Jana Stefanowicza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Były wiceminister pracy w pierwszym składzie Rady Dialogu Społecznego

Komisja Trójstronna od 26 czerwca 2013 r. nie zbierała się w pełnym składzie. Wtedy związki zawodowe "zawiedzione brakiem dialogu" ze strony rządu Donalda Tuska zawiesiły swój udział w niej. Związki uznały, że dialog w KT jest pozorowany, a rząd jedynie komunikuje swoje decyzje. Ustawa to efekt zainicjowanych przez związki zawodowe wspólnych prac ze stroną pracodawców, a później z rządem.

Nowa Rada w odróżnieniu od komisji ma być ciałem niezależnym, w którym każda ze stron ma równe prawa. Po ośmiu członków zgłosiły już prezydentowi OPZZ, Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność" a po sześciu pozostałe organizacje pracodawców - Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. Swoich członków RDS nie przedstawił jeszcze rząd.

Również prezydent będzie miał swojego przedstawiciela w Radzie z głosem doradczym, podobnie jak prezesi NBP i GUS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Business Centre Club wyznaczył przedstawicieli do Rady Dialogu Społecznego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA