Będzie państwowa emerytura dla matek czwórki dzieci?

Szef PSL, wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział, że ludowcy będą przekonywać do wprowadzenia zapisu gwarantującego państwową emeryturę kobietom, które urodziły i wychowały minimum czworo dzieci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie państwowa emerytura dla matek czwórki dzieci?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 paź 2013 10:38


Jak zaznaczył, PSL jest też za prorodzinnym systemem podatkowym. Piechociński zapowiedział w przemówieniu podczas odbywającej się w sobotę Warszawie rady naczelnej partii, że należy zwiększać „urodzinnianie systemu podatkowego" przez „zwiększanie opieki nad polską rodziną".

„Chcielibyśmy spojrzeń w inny sposób na system podatku dochodowego i na system podatkowy" - podkreślił.

Jak wyjaśnił, miałoby to polegać na traktowaniu rodziny jako jednostki ekonomicznej, tak by posiadanie dzieci dawało podstawę do obniżania podstawy opodatkowania. „Jest to jeden ze sprawdzonych mechanizmów opieki nad rodzicielstwem i rodziną" - przekonywał.

Piechociński zaproponował też wprowadzenie takiego modelu zmian, który gwarantowałby państwową emeryturę kobietom, które urodziły i wychowały minimum czworo dzieci.

Jak zaznaczył dla pomysłu należy znaleźć poparcie nie tylko w parlamencie, ale i w opinii publicznej. „Proponujemy, abyśmy wspólnie popracowali nad takim kierunkiem zmian" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.