Będą nowe ulgi dla firm zatrudniających seniorów?

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowym system ulg mających zwiększyć zatrudnienie starszych pracowników.
• Pracodawcy chcą skrócenia okresu ochronnego dla osób w wieku przedemerytalnym oraz wprowadzenia umów na czas określony - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą nowe ulgi dla firm zatrudniających seniorów?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

27 lip 2016 13:38


Jak wyjaśnia "DGP" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, obecny system ulg związanych z Funduszem Pracy jest niewystarczający. Jednocześnie zapewnia, że resort przygotuje taki program, żeby pracodawcom opłacało się zatrudniać starszych pracowników.

Nie chce jednak ujawniać, w jakim kierunku mogą pójść zmiany.Jak jednak zauważa DGP, nieoficjalnie mówi się, że na propozycji rządu skorzystają przedsiębiorcy, którzy zatrzymają wcześniejszych emerytów, czyli kobiety 60+ i mężczyzn, którzy ukończyli 65 lat.

Jeśli chodzi o samych pracodawców, to chcą oni zmian w zasadach opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.

Dariusz Jadczyk, przewodniczący zarządu Regionalnej Organizacji Pracodawców w Częstochowie twierdzi, że w pierwszej kolejności trzeba znieść obowiązek płacenia należności rentowych przez dorabiających emerytów.

Z kolei Dorota Wolicka, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jest przekonana, że potrzebna jest obniżka wszystkich składek dla wszystkich płatników, bo tylko w ten sposób będą powstawać nowe miejsca pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.