PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ashoka Poland daje pracownikom dodatkowy dzień wolny co miesiąc

  • KDS
  • 7 cze 2022 11:29

Organizacja społeczna Ashoka Poland to kolejna instytucja, która swoim pracownicom umożliwi skorzystanie z urlopu menstruacyjnego.

Ashoka Poland daje pracownikom dodatkowy dzień wolny co miesiąc
Kolejna firma wprowadza urlop menstruacyjny (fot. unsplash.com)
REKLAMA

O wprowadzeniu nowego rozwiązania organizacja poinformowała na LinkedIn. Jeden  dodatkowy dzień wolny w miesiącu będzie przysługiwał bez konieczności przedstawienia zwolnienia lekarskiego. Będzie mogła o niego zawnioskować każda osoba w firmie, która ma okres ale także pracownicy potrzebujący wesprzeć menstruujące osoby w rodzinie czy gospodarstwie domowym.

Grafika: LKDN
Grafika: LKDN

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jest to kolejna firma, która zdecydowała się na ten krok. Agencja kreatywna More Bananas z początkiem 2022 roku wprowadziła płatny urlop menstruacyjny.

- Ta inicjatywa ma służyć skorzystaniu z dnia wolnego w okresie wzmożonego bólu i niedogodności związanych z menstruacją, bez utraty dnia urlopu wypoczynkowego. W More Bananas urlopu menstruacyjnego w wymiarze 1 dnia w każdym miesiącu udziela bezpośredni przełożony. Nie ma ekwiwalentu za niewykorzystanie. Co ważne, nie przechodzi on na kolejny miesiąc. Wymiar dla osoby zatrudnionej w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy - wyjaśniała ideę tego pomysłu portalowi Press.pl Ania Ledwoń-Blacha, creative owner w More Bananas.

Czytaj więcej: Urlop menstruacyjny. Rozwiązanie dobre, ale zmniejsza atrakcyjność kobiet na rynku pracy

W 2020 roku, takie rozwiązanie wprowadziła firma PLNY LALA. Jak podkreślała firma w komunikacie, temat menstruacji i związanych z nią ograniczeń pojawia się często w rozmowach zatrudnionych w tej firmie kobiet.

Niedawno media obiegła informacja o tym, że hiszpański rząd chce wprowadzić 3-dniowy urlop menstruacyjny i pracuje nad projektem ustawy wprowadzającym takie rozwiązanie. Zakłada on, że aby kobiety mogły skorzystać z nowego prawa, będą musiały przedstawić zaświadczenie lekarskie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ashoka Poland daje pracownikom dodatkowy dzień wolny co miesiąc

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • lol 2022-06-07 11:50:52

    Lewacki (...) w natarciu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA