Andrzej Duda: Władza musi dostrzec problem emigracji

- Jeśli nie przyjdzie władza, która dostrzeże jak wielkim problemem jest emigracja ludzi młodych, może dojść do katastrofy - mówił w Chojnicach kandydat PiS Andrzej Duda. Deklarował stworzenie paktu na rzecz wzrostu wynagrodzeń i zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda: Władza musi dostrzec problem emigracji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 maj 2015 10:30


Na spotkaniu z mieszkańcami Chojnic Duda mówił, że w błędzie są ci, którzy twierdzą, że prezydent niewiele może. Podkreślił społeczną siłę mandatu prezydenta RP, który jest wybierany w wyborach powszechnych.

Emigracja młodych jest wielkim problemem

Przekonywał, że osoba piastująca funkcję prezydenta powinna podchodzić do swego mandatu tak, "jakby wszyscy go wybrali". "Powinien w każdym dniu swojej pracy dla społeczeństwa i dla Polski uważać naród polski za jedność, bez podziałów, zjednoczony pod naszymi, biało-czerwonymi barwami" - mówił Duda.

Jak dodał, "dziś, po latach dzielenia na takich, na innych, bardzo tej wspólnoty potrzebujemy, ona jest niezbędna, aby naprawić Polskę, żeby wprowadzić dobre zmiany, których wszyscy potrzebujemy (...), a przede wszystkim ludzie młodzi, bo to oni mają tworzyć przyszłe pokolenia".

Podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy odwiedził prawie wszystkie zakątki Polski - ponad 240 powiatów, miast powiatowych i odbył ponad 250 spotkań. Jak mówił, na podstawie tych podróży i rozmów z ludźmi wie, jak wielkim problemem jest kwestia emigracji młodych, "którzy mówią: nie widzimy dla siebie tutaj żadnej możliwości rozwojowej, nie ma pracy, nie ma godnej płacy nawet, jeśli jest praca".

"Jeśli nie przyjdzie wreszcie władza, która dostrzeże ten problem jako problem społeczny o charakterze ekonomicznym - chcę to mocno podkreślić: o charakterze ekonomicznym - to może to doprowadzić nasz kraj do katastrofy" - przekonywał kandydat PiS. Według niego obecny rząd i prezydent nie dostrzegają jednak tego problemu.

Konieczna jest odbudowa nowoczesnego przemysłu

Duda przekonywał, że konieczne jest też odbudowanie nowoczesnego przemysłu tak, by Polska konkurowała z gospodarkami Zachodniej Europy jakością i wydajnością, a nie tylko niskimi kosztami pracy.

Przekonywał też, że konieczne są zmiany systemu podatkowego. "Moja propozycja do szybkiej realizacji: podniesienie kwoty wolnej od podatku co najmniej do 8 tys. zł jeszcze w tym roku, tak by to mogło zacząć działać od 1 stycznia 2016 roku" - powiedział Duda.

Ponadto zdaniem Dudy trzeba też obniżyć podatki dla mikroprzedsiębiorców, łącząc to z programem na rzecz zatrudnienia. Jak wyjaśnił, chodzi o to, by mikroprzedsiębiorca, który zatrudnia przynajmniej trzy osoby, płacił podatek 15-procentowy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.