Andrzej Duda: "Rodzina 500 plus" spełnia oczekiwania społeczne

• Prezydent Andrzej Duda cieszy się z realizacji programu "Rodzina 500 plus".
• Zaznacza, że program spełnia ogromne oczekiwanie społeczne.
• Dodaje, że program skierowany jest do wszystkich i to, czy o pieniądze wystąpią także bogaci Polacy, jest ich decyzją.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda: "Rodzina 500 plus" spełnia oczekiwania społeczne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2016 8:07


Prezydent we wtorkowym (2 lutego) wywiadzie dla TVP info powiedział, że ma satysfakcję z tego, że sprawa jest tak szybko procedowana.

- My, w sensie programowym, przygotowywaliśmy się do tego od lat. Ja przypomnę, że po raz pierwszy mówiliśmy o tym programie w czasie kampanii do Europarlamentu, to był rok 2014, a więc niecałe dwa lata temu. Już wtedy mówiliśmy o programie, teraz nazywanym "Rodzina 500 plus", wtedy on się nazywał "500 złotych na dziecko" i od zawsze było mówione jasno i wyraźnie, że generalnie jest to program skierowany do rodzin mających co najmniej dwoje dzieci - mówił.

Przypomniał, że w przypadku rodzin w trudnej sytuacji materialnej 500 zł ma dotyczyć też pierwszego dziecka.

- Można tutaj mówić o konsekwentnej realizacji programu. Ja nie ukrywam, że bardzo cieszę się z tego, że udaje nam się to zrealizować. To jest ważne i oczekiwane przez wyborców, na wszystkich właściwie moich spotkaniach, jeszcze w czasie kampanii wyborczej i teraz, ten temat się pojawiał, czy to na pewno będzie. Jak widać, będzie - dodał.

Plany opozycji

Dopytywany o krytykę pojawiającą się ze strony opozycji, powiedział, że opozycja ma to do siebie, że zawsze krytykuje.

- Nie było projektu ustawy, mówiło się: nie realizują obietnic, pojawił się projekt: zły projekt. Ja rozmawiałem z przedstawicielami samorządu, bo odbywam wiele spotkań także z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Oczywiście zawsze są działania, które musi podjąć samorząd, ale są to działania realne. To jest program, który trafi do rodzin, to te rodziny właśnie tworzą społeczności lokalne, to także lokalnie te pieniądze będą wydawane, bo sądzę, że one będą rzeczywiście silnym wsparciem materialnym i podniosą życie rodzin mających dzieci w Polsce - podkreślił prezydent.

Dodał, że jest to także jego oczekiwanie, "jako tego, kto przyjął na siebie rolę prezydenta Rzeczypospolitej i wielka ambicja, żeby poprawić ten codzienny byt Polaków".

- Żeby żyło im się po prostu lepiej. I ten program, to jest taki zdecydowany pierwszy krok w tym kierunku. Dla rodzin mających troje, czworo dzieci, to jest naprawdę istotny zastrzyk finansowy - zaznaczył.

Czy każdy może się ubiegać?

Pytany, czy o te pieniądze powinni występować bogaci Polacy, prezydent podkreślił, że program jest skierowany do wszystkich i każdy zdecyduje, czy wystąpi z tym wnioskiem, czy nie wystąpi.

- To jest sprawa, w której każdy z naszych obywateli będzie mógł zdecydować, każda rodzina będzie mogła o tym zdecydować. Jest to prawo do tego, żeby te pieniądze pobierać - powiedział.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pytający 2016-02-07 13:05:11

panie duda dlaczego pan ma tylko jedno dziecko? a prezes kaczyński nie ma żadnego? coś słabo z tą rozrodczością w pisie :) z tego co pamiętam to premier Tusk miał dwójkę dzieci, a prezydent Komorowski nawet 5 :) to są prawdziwi obywatele

do WW: 2016-02-03 15:18:43

Ty wyglądasz jak kłamstwo wyborcze. Jakaś zechęta dla wygodnickich z jedynakiem musi być. Dzieci musi się w Polsce rodzić więcej. Zobaczymy za kilka lat, czy 500 zł pomogło. Teraz ocenianie - to bicie politycznej piany

WW 2016-02-03 15:09:56

Pierwsze kłamstwo wyborcze PiS właśnie wychodzi na światło dzienne - obiecywali 500 zł na każde dziecko, a już chcą dać tylko od drugiego, i jeszcze ciągle szukają jak zablokować to niektórym.