Amazon: Bezpieczeństwo pracowników to nasz priorytet

- W każdym z ponad 120 centrów logistycznych Amazon na świecie bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jest naszym absolutnym priorytetem. I w każdym, jeśli coś nie działa natychmiast to poprawiamy - twierdzi Amazon.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon: Bezpieczeństwo pracowników to nasz priorytet

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

19 wrz 2016 12:36


Amazon prostuje informacje serwisu Bankier.pl, który zamieścił raport o pracy w Amazonie przygotowany przez Instytutu Spraw Publicznych. Według tej publikacji, zatrudnieni traktowani są mechanicznie, nieustannie kontrolowani, a po wypadkach z winy pracodawcy podsuwano im do podpisania papierek o zrzeczeniu się prawa do procedury powypadkowej.

Z raportu wynika także, że osoby, które pracują na umowy tymczasowe zazwyczaj są zatrudniane przez agencje pośredniczące w zatrudnieniu, a ich najczęściej trzymiesięczne umowy są przedłużane w nieskończoność.

Czytaj też: Amazon: Jeśli wynagrodzenia na rynku wzrosną, my także podniesiemy pensje pracownikom

– Amazon, jak wiele innych firm, staje przed wyzwaniem zapewnienia ciągłości obsługi klientów przy zmieniającym się popycie konsumenckim. Korzystamy wtedy z pomocy pracowników sezonowych, którzy otrzymują konkurencyjne wynagrodzenia i dodatkowe świadczenia – 15 złotych za godzinę, do 15 proc. premii, bezpłatny dowóz do pracy oraz ciepły posiłek za 1 zł. Poza przedświątecznym szczytem sezonu znakomita większość naszych pracowników posiada stałe umowy o pracę – obecnie to ponad 5500 osób zatrudnionych u nas na stałych i bezterminowych umowach o pracę. Wciąż także oferujemy stałe zatrudnienie osobom, które pracują w oparciu o umowy czasowe. W 2015 roku aż 2100 pracowników sezonowych otrzymało od nas ofertę stałej pracy. I w kolejnych miesiącach stworzymy nowe, stałe miejsca pracy – czytamy w oświadczeniu firmy.

Jak dodano w piśmie, Amazon codziennie bada opinie pracowników, aby mieć pewność, że na bieżąco może odpowiadać na ich potrzeby.

– To dla nas bardzo ważne, że między 80 a 90 proc. pracowników wiąże swoją przyszłość z naszą firmą i poleciłoby Amazon, jako miejsce pracy swoim znajomym i bliskim. Naszym celem jest oczywiście, by każdy "Amazończyk" czuł się w firmie doskonale i nieustannie nad tym pracujemy – dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.