PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Afera w krakowskiej kurii. Pracę straciły tylko kobiety niezamężne

  • Autor: PAP/KDS
  • 22 wrz 2019 8:32

Krakowska kuria opublikowała w sobotę nowe oświadczenie ws. zwolnień w biurze prasowym. Jak poinformowano zdecydowano o zakończeniu współpracy jedynie z koordynatorką biura - Joanną Adamik i jej dwiema najbliższymi współpracowniczkami, które są niezamężne. Powodem tej decyzji miał być fakt, że są to kobiety niezamężne.

Afera w krakowskiej kurii. Pracę straciły tylko kobiety niezamężne
Pracownice biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej wraz z arc. Markiem Jędraszewskim. Fot.diecezja.pl
REKLAMA
  • W piątek kuria poinformowała, że osoby tworzące Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczyły usługi na rzecz archidiecezji na podstawie umów cywilnoprawnych i każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, rozwiązać umowę za miesięcznym wypowiedzeniem.
  • Jednocześnie w oświadczeniu zaznaczono, że takie warunki, czyli umowy cywilnoprawne, które przewidywały miesięczny okres wypowiedzenia, zostały zaakceptowane przez strony i nigdy nie były kwestionowane.
  • W kolejnym oświadczeniu napisano, że zwolniono jedynie kobiety niezamężne. - Dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej - podkreślono.

- W świetle obowiązujących umów każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, zakończyć współpracę za miesięcznym okresem wypowiedzenia. Archidiecezja krakowska zamierza z tego prawa skorzystać i zakończyć współpracę z dotychczasowym biurem prasowym z zachowaniem wszystkich praw, które przysługują w świetle podpisanych umów - zaznaczono. Kuria nie podała powodów takiej decyzji, ani tego, kto zastąpi dotychczasowych pracowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W sobotnim oświadczeniu pojawiło się więcej szczegółów. Jak poinformowano Joanna Adamik 10 sierpnia w piśmie skierowanym do metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego sama poprosiła o zwolnienie. Zacytowano fragment tego pisma: (…) wyrażając szczerą wdzięczność za ostatnie lata i miesiące pracy i służby dla Księdza Arcybiskupa, także za wszystkie gesty i słowa osobistej życzliwości wobec mnie i moich bliskich, proszę o zwolnienie mnie z obowiązków.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Afera w krakowskiej kurii. Pracę straciły tylko kobiety niezamężne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2019-09-22 16:07:31

    Normalnie to większość jest za tym, że pracodawca ma prawo dobierać sobie pracowników. Oczywiście z powodów ideologicznych nie dotyczy to KK, który nie wiadomo z jakich normalnych powodów powinien zatrudniać rozwódki po przerwaniu ciąży...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA