63 mln zł dla Polonii, m.in na ochronę praw pracowniczych

Na nowe projekty w ramach konkursu dotyczącego współpracy z Polonią i Polakami za granicą trafi 63 mln zł, w tym odpowiednie części na edukację i ochronę praw pracowniczych w krajach emigracji zarobkowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

63 mln zł dla Polonii, m.in na ochronę praw pracowniczych

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

4 gru 2015 17:26


Joanna Kozińska-Frybes z departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ przypomniała, ze pieniądze nie mogą być przekazane Polonii bezpośrednio, ale za pośrednictwem organizacji zarejestrowanych w Polsce.

W 2016 r. 38 mln zł przeznaczono na projekty jednoroczne, a 22 mln - na projekty modułowe, co oznacza, że środki te będą przyznane na 2016 r., a na 2017 r. – promesa. Jak wyjaśniła Kozińska-Frybes projekty modułowe sprawdzają się w przypadku programów wymagających stabilizacji - z obszarów edukacji, mediów czy struktur organizacyjnych.

- Warto zwrócić uwagę na edukacyjne projekty modułowe w Litwie, Białorusi, Ukrainie czy Wielkiej Brytanii. Priorytetowe są projekty dotyczące nauczania w Niemczech i krajach emigracji zarobkowej – wyjaśniała Kozińska-Frybes.

- Po raz kolejny dofinansowujemy infrastrukturę szkolną na Litwie, wiemy że jest to oręże polskości w tym kraju. Przewidzieliśmy też środki na inne inwestycje, w infrastrukturę szkolną oraz domy polskie.

Kolejne dziedziny, na które MSZ przeznacza pieniądze to: wspieranie działalności sportowej, kolonie dla młodzieży, poradnictwo prawne, ochrona praw mniejszości - szczególnie na Litwie - oraz praw pracowniczych w krajach emigracji zarobkowej, a także promocja Polski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.