500 plus: Do 1 lipca jest czas na złożenie wniosku, aby dostać pieniądze z wyrównaniem

Jeśli złożymy poprawnie wypełniony wniosek o "Rodzina 500 plus" do 1 lipca włącznie to otrzymamy pieniądze z wyrównaniem od kwietnia - przypomina Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 plus: Do 1 lipca jest czas na złożenie wniosku, aby dostać pieniądze z wyrównaniem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

17 cze 2016 17:59


- Zachęcam tych, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o świadczenie wychowawcze, aby zrobili to do 1 lipca. Skorzystajcie z prawa, które wam przysługuje i odbierzcie pieniądze również za poprzednie miesiące - mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli ponad 2,5 mln wniosków. Szacuje się, że uprawnionych jest ok. 2,7 mln rodzin, które wnioskować mogą o świadczenie na 3,7 mln dzieci.

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski można składać w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie) to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.