PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

50 tys. nowych etatów w transporcie i gospodarce magazynowej w 2018 r. To wyzwanie dla BHP

Liczba nowych miejsc pracy utworzonych w transporcie i gospodarce magazynowej w 2018 r. wyniosła 50 tys. Jest to niezwykła szansa rozwoju branży, a jednocześnie wyzwanie z zakresu BHP.


  • Gabriel Paździor
    GP
  • 5 cze 2019 12:22
50 tys. nowych etatów w transporcie i gospodarce magazynowej w 2018 r. To wyzwanie dla BHP
Według raportu Grupy Progres branża logistyczna jest w ścisłej czołówce specjalizacji 2018 r., w których chcieliby pracować kandydaci. (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Obserwowane przez GUS i inne podmioty analizujące rynek pracy branże magazynowa i produkcyjna są w ścisłej czołówce zainteresowania kandydatów do pracy.
  • Dane GUS pokazują także, że w tych sferach działalności gospodarczej spada lekko ryzyko wypadków w pracy.
  • Polacy pracujący w branży logistycznej i transportowej z reguły są świadomi odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym pracowniku za zdrowie i życie swoje, oraz innych osób.

Według raportu Grupy Progres branża logistyczna jest w ścisłej czołówce specjalizacji 2018 r., w których chcieliby pracować kandydaci. Jednak pomimo dużego zainteresowania, w branży wciąż brakuje rąk do pracy. W poprzednim roku o jedno miejsce rywalizowało średnio 20 osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: specjalisty ds. logistyki, trenera procesów i operatora wózka widłowego. Jednocześnie, jak pokazują dane z kampanii „Jeden telefon i masz pracę” Grupy Progres, braki kadrowe będą wypełniać nie tylko rodzimi pracownicy, ale również obywatele Ukrainy - w 2018 r. aż 66 proc. z nich myślących o wyjeździe do Polski w celach zarobkowych deklarowało, że chciałoby podjąć w Polsce pracę w branży logistycznej: zarówno mężczyźni (42 proc.), jak i kobiety (58 proc.).

Badanie „Bezpieczeństwo w pracy w Polsce 2018” na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy pokazało, że wśród obywateli Ukrainy transport i logistyka cieszą się dużym zainteresowaniem, a pracę w tej branży zadeklarowało 9 proc. respondentów badania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prawie 7 tys. wypadków w 2018 r.

Branża magazynowa i produkcyjna pod względem zatrudnienia jest jedną z najdynamiczniej się rozwijających i nic nie wskazuje na to, aby doszło do spowolnienia. Obecnie w tej branży pracuje niemalże 3 mln osób, przede wszystkim w wieku do 25 lat. Jak podaje raport SEGRO i Randstad Polska „Rynek magazynowy i lekkiej produkcji - wyzwania i trendy w zatrudnieniu” z 2018 r. prawie 40 proc. pracodawców magazynowych i produkcyjnych planuje w najbliższych miesiącach pozyskać nowych pracowników. W większości będą to pracownicy fizyczni, w których pracy przestrzeganie zasad bhp powinno być szczególnie istotne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 50 tys. nowych etatów w transporcie i gospodarce magazynowej w 2018 r. To wyzwanie dla BHP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA