13 wytycznych dla Ewy Kopacz. Czego oczekuje Lewiatan?

Konfederacja Lewiatan przedstawiła w 13 rekomendacji dla rządu premier Ewy Kopacz, które mają sprawić, że polska gospodarka nadal będzie rozwijała się w szybkim tempie, a pracodawcy będą tworzyć nowe miejsca pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

13 wytycznych dla Ewy Kopacz. Czego oczekuje Lewiatan?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 lis 2014 12:28


Rekomendacje te zostały zawarte w specjalnej publikacji "Biała Księga bis" zaprezentowanej w środę przez prezydent Lewiatana, Henrykę Bochniarz podczas konferencji "Polska 2015-2025".

Czytaj też: Lewiatan ma pomysł jak pomóc firmom dotkniętym rosyjskim embargiem

Przewidują one m.in. zbudowanie spójnego systemu innowacyjności, ułatwienie uzyskania zwrotu VAT, likwidację nadmiernych ograniczeń i obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników a także umożliwienie pacjentom dopłat do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych.

- Nasze rekomendacje nie mają charakteru systemowych, trudnych w realizacji projektów, ale zadań, które przy sprawnym zarządzaniu i jasno określonych priorytetach, rząd - współpracując z parlamentem - jest w stanie podjąć i zrealizować - mówiła Bochniarz.

Jak dodała, od tego, ile uda się rządowi zrobić, może zależeć, czy w najbliższych wyborach partie opozycyjne, często populistyczne, zdobędą przewagę nad obecnie rządzącą koalicją.

Czytaj też: Czy płaca 2144 zł brutto jest bulwersująca? Raczej nie. To prawo rynku

- Odwaga w podjęciu tych inicjatyw zapewne będzie się opłacała - podkreśliła szefowa Lewiatana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.