PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicze Plany Kapitałowe: 13 firm już trafiło do ewidencji

  • Autor: PAP/TK
  • 23 maj 2019 10:32

13 instytucji finansowych znajduje się już w ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) - prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju - poinformował PFR. Jak dodano, trzy kolejne wnioski są w trakcie weryfikacji.

Pracownicze Plany Kapitałowe: 13 firm już trafiło do ewidencji
Adobe Stock
REKLAMA

Wpisanie do ewidencji oznacza, że zarządzane przez nie instytucje finansowe mogą uczestniczyć w systemie Pracowniczych Planów Kapitałowych, oferując pomnażanie środków gromadzonych na rachunkach PPK.

Czytaj także: Pracownicze Plany Kapitałowe. Dlaczego tym razem ma się udać? 5

Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) poinformował PAP, że 13 podmiotów wpisano do ewidencji PPK. To: AXA TFI, Aegon PTE, TFI PZU, PKO TFI, Esaliens TFI, Pocztylion-Arka PTE, Millennium TFI, TUnŻ Warta, Compensa TUnŻ, Aviva Investors TFI, TFI Allianz Polska, Nationale-Nederlanden PTE, NN Investment Partners TFI.

Na początku maja PFR przekazał, że pierwszych osiem podmiotów zarządzających zostało wpisanych przez Polski Fundusz Rozwoju do ewidencji PPK. W ubiegłym tygodniu pojawiły się kolejne.

Czytaj także: Pracownicze Plany Kapitałowe nie wszystkim się uśmiechają. Firmy znalazły alternatywę

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura "wejścia do systemu" dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca 2019 r. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicze Plany Kapitałowe: 13 firm już trafiło do ewidencji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • asia 2019-05-24 10:43:21

    Nie da się ukryć, ale chyba największa reforma jeśli chodzi o nasze emerytury dopiero się rozkręca. Mam właśnie na myśli ppk, bo w końcu coś naprawdę porządnego się szykuje, gdzie każdy będzie mógł tylko zyskać

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA