PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

100 proc. firm podpisało umowy na PPK

  • Autor: PAP/AT
  • 28 paź 2019 9:10

Jestem niemal pewien, że 100 proc. firm, które miały do 25 października podpisać umowy o zarządzaniu Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z instytucjami finansowymi, zrobiło to – powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

100 proc. firm podpisało umowy na PPK
Wdrażanie PPK idzie sprawnie i zgodnie z planem (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Ustawa o PPK zakłada, że gdyby okazało się, firma nie podpisała takiej umowy, to można nałożyć na nią karę w wysokości do 1,5 proc. jej rocznego funduszu wynagrodzeń. Nie przypuszczam, by kogoś to spotkało - powiedział Bartosz Marczuk.
  • Marczuk podkreślił, że do tej pory wdrażanie PPK idzie sprawnie i zgodnie z planem, za co dziękuję pracodawcom i instytucjom finansowym.
  • Dodał, że następnym kamieniem milowym we wdrażaniu PPK będzie 12 listopada, bo tego dnia mija termin podpisywania tzw. umów na prowadzenie.

Wiceprezes wskazał, że do tej pory w ewidencji PPF jest blisko 3,9 tys. firm, czyli 97 proc. przedsiębiorstw, które w pierwszej fazie miały zawrzeć umowy na zarządzanie PPK, ale - jak zaznaczył - "umowy te jeszcze spływają i w ciągu tygodnia spodziewamy się, że dojdą do nas wszystkie".

Dodał, że ustawa o PPK zakłada, że gdyby okazało się, firma nie podpisała takiej umowy, to można nałożyć na nią karę w wysokości do 1,5 proc. jej rocznego funduszu wynagrodzeń. "Nie przypuszczam, by kogoś to spotkało" - powiedział.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marczuk podkreślił, że do tej pory wdrażanie PPK "idzie sprawnie i zgodnie z planem, za co dziękuję pracodawcom i instytucjom finansowym". Przypominał, że odpowiedzialny za realizację projektu PFR zbudował m.in. ewidencję, przygotował portal mojeppk.pl, powołał specjalną infolinię oraz zespół trenerów, którzy szkolą pracodawców "25 października, zakończyliśmy kolejny etap" - wskazał.

Dodał, że następnym kamieniem milowym we wdrażaniu PPK będzie 12 listopada, bo tego dnia mija termin podpisywania tzw. umów na prowadzenie. "Wtedy będzie wiadomo, ilu pracowników zdecydowało się przystąpić PPK" - wyjaśnił.

Zapytany na jaką partycypację liczy, powiedział, że na początku spodziewa się, że ok. 40 proc. pracowników zdecyduje się oszczędzać w PPK. Zaznaczył, że po negatywnych doświadczeniach z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi, zaufanie społeczne do systemów oszczędzania na emeryturę w jakimś stopniu organizowanych z pomocą państwa zostało mocno nadszarpnięte i trzeba je odbudować. A to - jak podkreślił - będzie trwać latami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 100 proc. firm podpisało umowy na PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • dominika 2019-10-30 10:14:14

    w końcu program się rozwija i będzie umów z każdym miesiącem coraz więcej. Ale niech ich zawierają i milion, w końcu ja chce tylko zadbać i mieć naprawdę godną emeryturę,a reszta niech się dzieje co chce

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA