PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

10 000+, Elżbieta Rafalska: Ministerstwo pracy nie uczestniczy w przygotowywaniu zachęt dla emerytów

  • Autor: PAP/AT
  • 14 mar 2017 11:23

Resort rodziny, pracy nie uczestniczy w przygotowywaniu zachęt 10 000+, więc myślę, że to dzisiaj jest taka debata publiczna nad czymś, co nie ma jeszcze kształtu bardziej konkretnego - oświadczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podała, że już dzisiaj 17 proc. osób, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, pozostaje w pracy, bez żadnych dodatkowych zachęt.

10 000+, Elżbieta Rafalska: Ministerstwo pracy nie uczestniczy w przygotowywaniu zachęt dla emerytów
Już dzisiaj 17 proc. osób, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, pozostaje w pracy, bez żadnych dodatkowych zachęt - mówi Elżbieta Rafalska (fot.twitter.com/E_Rafalska)
REKLAMA

• MRPiPS, póki co, nie uczestniczy w przygotowywaniu pomysłu 10 000+ dla emerytów - oświadczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
• Minister skłaniałaby się do tego, żeby spokojnie zobaczyć, jak "ten system się policzy" po wejściu nowych regulacji w życie 1 października 2017 r.
• Według ministra Henryka Kowalczyka "nie jest to pomysł rządu".

O pomysłach finansowych zachęt do nieprzechodzenia na emeryturę doniosły w poniedziałek "Puls Biznesu" i "Dziennik Gazeta Prawna".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Ta zachęta, o której pan mówił, powołując się na pomysły (...) resortu rozwoju, to nie są jeszcze projekty. Musiałabym znać więcej szczegółów (...) Resort rodziny, pracy nie uczestniczy w przygotowywaniu tego pomysłu, póki co, więc myślę, że to dzisiaj jest taka debata publiczna nad czymś, co nie ma jeszcze kształtu bardziej konkretnego" - powiedziała minister we wtorek w radiowych "Sygnałach Dnia", pytana o te doniesienia. "Chciałabym wiedzieć, jak wyglądają skutki finansowe, co w zmian" - zaznaczyła.

Oceniła, że znacząco poprawia się świadomość Polaków związana z tym, że od wieku przejścia na emeryturę będzie zależało ich przyszłe świadczenie. "Ale to jest ich decyzja o przejściu (na emeryturę-red.)" - zastrzegła.

Rafalska podała, że już dzisiaj 17 proc. osób, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, pozostaje w pracy, "bez żadnych dodatkowych zachęt". "Więc musiałabym wiedzieć, co w zamian za ten bonus, czy resort będzie wtedy proponował jakieś np. limity w zarobkowaniu, czy inne propozycje (...)" - zaznaczyła.

Jak powiedziała, skłaniałaby się do tego, żeby spokojnie zobaczyć, jak "ten system się policzy" po wejściu nowych regulacji w życie 1 października b.r.

"Uważam, że są dalece przesadzone te szacunki, które mówią, że ponad 0,5 mln emerytów przejdzie w 2017 roku na emeryturę, a dodatkowo będzie to dotyczyło 331 tys., ponieważ my mówimy o tych maksymalnych skutkach, również maksymalnych skutkach finansowych, ponieważ one dają nam gwarancję finansowego zabezpieczenia tego efektu finansowego" - wskazała Elżbieta Rafalska.

"Muszę więcej się dowiedzieć na temat pomysłu resortu rozwoju" - podsumowała.

O pomysł 10 000+ pytany był również szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk w TVP1.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 10 000+, Elżbieta Rafalska: Ministerstwo pracy nie uczestniczy w przygotowywaniu zachęt dla emerytów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA