PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

10 000+ dla emerytów, Mateusz Morawiecki: Żadne projekty jeszcze nie powstały

  • Autor: PAP/AT
  • 15 mar 2017 11:10

Zaczekajmy, aż będą jakieś konkretne propozycje na stole - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki o planach dotyczących zachęt dla emerytów.

10 000+ dla emerytów, Mateusz Morawiecki: Żadne projekty jeszcze nie powstały
Wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się do doniesień nt. planów wprowadzenia tzw. 10 000+ dla emerytów (Mateusz Morawiecki, fot.mr.gov.pl)
REKLAMA

• Żadne decyzje, żadne projekty jeszcze nie powstały - tak wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się do doniesień nt. planów wprowadzenia tzw. 10 000+ dla emerytów.
• Ministerstwo Rozwoju, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Finansów analizują bardzo wiele różnych wariantów - wyjaśnił.
• O programie 10 000+ wypowiedziała się także premier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska.

"Zaczekajmy, aż będą jakieś konkretne propozycje na stole" - powiedział Morawiecki w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wicepremier, minister rozwoju i finansów był pytany o publikacje nt. zachęt do nieprzechodzenia na emeryturę i o to, czy są jakieś decyzje w tej sprawie. "W gazetach pojawia się bardzo dużo różnych rzeczy" - skomentował.

Poniedziałkowy (13 marca) "Puls Biznesu" napisał: "10 000+. Takim bonusem, wypłacanym po dwóch latach od osiągnięcia wieku emerytalnego, rząd chce zachęcić do pozostania na rynku pracy". Również "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował o takim bonusie. Jak podał "DGP", został on wyliczony "jako połowa wszystkich danin (podatku dochodowego, składek na ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe i rentowe - z wyłączeniem składki emerytalnej), jakie w ciągu dodatkowych lat pracy odprowadziłby ktoś zarabiający medianę pensji w gospodarce". Jak czytamy, w zaokrągleniu premia wynosiłaby - po minimum dwóch latach - około 10 tys. zł. "A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu z każdym kolejnym rokiem by rosła. Czyli za trzyletnią pracę powyżej wieku emerytalnego dostałby już 15 tys. zł, za czteroletnią - 20 tys. zł" - napisano.

We wtorek (14 marca) na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu o programie 10 000+ wypowiedziała się także premier Beata Szydło.

"Dyskutujemy różne pomysły, jest też raport Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wywołuje dyskusje, ponieważ jest tam dużo uwag i wniosków" - powiedziała premier. Jak mówiła, "rząd zastanawia się w tej chwili nad możliwymi wariantami, cały czas dyskutujemy".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: 10 000+ dla emerytów, Mateusz Morawiecki: Żadne projekty jeszcze nie powstały

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Dziad 2017-03-15 13:26:40

    Nie dosyć że bezprawnie poprzednicy,podnieśli wiek do 67 ,istarczyło im na to dwa miesiące,to obecnym powrót do normalności potrzebne są dwa lata,i już złodzieje kombinują ,jak nas okradać.Po 45 latach pracy,będą jeszcze na człowieku eksperymentować .Obłuda.

  • hmmm 2017-03-15 13:23:55

    10 koła na wszystkich emerytów? Nieźle .. wypas :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA